Budujemy dom z prefabrykatów

Budujemy dom z prefabrykatów

Budujemy dom z prefabrykatów

Od wieków panuje przekonanie, że najtrwalszy i najsolidniejszy jest dom murowany. Im dłużej trwa jego budowa, tym lepiej dla całej konstrukcji. Po co jednak marnować czas i nerwy, kiedy możemy zbudować dom przy użyciu prefabrykatów. Polski rynek bardzo otworzył się na firmy oferujące usługi budowy domu z prefabrykatów z takich materiałów jak: drewno, płyty wiórowo-cementowe, keramzybeton czy wzmocnione PCV.

W skład oferty wchodzi pełen pakiet, od projektu budynku po produkcję elementów, transport na budowę i montaż w połączeniu z elewacją. Przyjmuje się, że na tego rodzaju budynek gwarancji wynosi około 25 lat. Z prefabrykatów można zbudować wszystko, począwszy od ścian nośnych po działowe czy konstrukcję dachu. Wykwalifikowana brygada wzniesie taki dom w przeciągu 3-4 dni, oczywiście jeśli wcześniej były zalane fundamenty.

W przypadku domów drewnianych, które są stawiane na płycie fundamentowej, najlepiej wraz z zakupionym domem  polecić firmie wykonanie fundamentów. Wówczas daje nam to gwarancję, że będzie miała odpowiednie parametry dostosowane do drewnianego budynku. A dwa lub najdalej trzy miesiące można zrealizować cały skomplikowany proces budowy domu, który zakłada prace wykończeniowe, montaże instalacji, wstawienie okien i drzwi.

Szybko znaczy gorzej?

Wiele osób uważa, że w tak błyskawicznym tempie zbudowany dom nie będzie trwały. Nie nadaje się do warunków klimatycznych panujących w Polsce. A jest to bzdura, ponieważ ściany domów prefabrykowanych cechują się niskim współczynnikiem przenikania ciepła, dając tym samym swoim użytkownikom satysfakcję przebywania w domu energooszczędnym. Jest to o tyle ważne, że niebawem każdy budynek oddany do użytku będzie musiał posiadać świadectwo charakterystyki energetycznej, który pozwoli zorientować się w kosztach energii zużywanej do ogrzania i wentylowania pomieszczenia.

Kraje europejskie przyjęły poziom nieprzekraczający 120 kWh na rok. Domy, które posiadają wyższą normę, są uznawane za nieefektywne w eksploatacji. A z powodzeniem można znaleźć domy, których zapotrzebowanie energetyczne kształtuje się na poziomie 40 czy 60 kWh na rok.

Ponadto domy drewniane oprócz świetnej izolacji mają inne zalety. Są dokładnie wykonane, bardzo dobrze wpływają na zdrowie i nasze samopoczucie. Drewno jest właściwie wysuszone, dzięki czemu nie ma mowy o jakichkolwiek nieszczelnościach i stratach ciepła.

Zdarzenia losowe

Wielokrotnie ludzie znajdują się w konieczności szybkiego wybudowania domu, ponieważ nagle, z przyczyn losowych utracili dach nad głową. W takiej sytuacji budynki z prefabrykatów są wspaniałą propozycją dla nich.

Reply