Dieta dla grupy krwi „A”

Dieta dla grupy krwi A

Dieta dla grupy krwi „A”

Dla osób mających grupę krwi „A” najlepsza jest dieta wegetariańska, gdyż uważa się, że ich przodkami byli pierwsi imigranci, którzy z naturalnych przyczyn byli przystosowani do rolniczego trybu życia, a także takiego samego sposobu odżywiania.

Odstawienie mięsa bardzo szybko daje efekty w postaci zgubionych kilogramów, gdyż produkty pochodzenia zwierzęcego w znaczący sposób wpływają na spowolnienie przemiany materii u osób mających tę grupę krwi. Winą za to należy obarczyć tłuszcz zwierzęcy, który odkłada się w organizmie w postaci tkanki tłuszczowej.

Jakie produkty należy ograniczyć?

Osoby z grupą krwi „A” powinny również ograniczyć ilości spożywanego nabiału, gdyż jest on przez nie wolno trawiony, a ponadto powodu reakcje insulinowe, co również bardzo mocno osłabia metabolizm. Co więcej, przetwory mleczne zawierają nasycone tłuszcze, które osłabiają serce, mogą powodować cukrzycę i otyłość. Sporną kwestią jest zboże jakim jest pszenica, gdyż uważa się, że osoby z tą grupą krwi mogą ją spożywać, ale tylko w  niewielkich ilościach, gdyż przyjmowanie jej w nadmiarze może zaskutkować dużym zakwaszeniem tkanki mięśniowej.

Pokarmy polecane osobom z grupą krwi „A”

Natomiast pokarmy polecane to wszystko o obniżonej zawartości tłuszczu, a także warzywa i pozostałe zboża. Zatem to, czego osoby z grupą krwi „A” zdecydowanie powinno unikać, to przede wszystkim mięso, które  przez to, że jest słabo trawione, odkłada się w postaci tkanki tłuszczowej oraz zwiększa ilość toksyn trawiennych, a ponadto nabiał, który może zaburzać przemianę materii niezbędnych organizmowi składników odżywczych.

Jeśli chodzi o warzywa, to nie wolno jeść fasolki nerkowatej, gdyż jej działanie zaburza wydzielanie enzymów odpowiadających za trawienie, a także fasolki limejskiej, która ma takie samo działanie, a w dodatku spowalnia metabolizm. Niepolecana jest również wspomniana wcześniej pszenica.

Jeżeli chodzi o produkty polecane, to są to na pewno oleje roślinne, które pomagają usuwać wodę z organizmu i poprawiają trawienie, produkty sojowe, które organizm trawi bardzo szybko, warzywa, które poprawiają perystaltykę jelit i ananasy, wpływające dodatnio na utylizację zbędnych kalorii.

Dieta dla grupy krwi ASpis ten jednak nie wyczerpuje całkowicie tematu, gdyż dieta dla grupy „A” dokładnie opisuje, które z poszczególnych produktów żywnościowych można spożywać, a których zdecydowanie należy się wystrzegać.

Jeśli chodzi o mięso, to najlepiej byłoby całkowicie z niego zrezygnować, ale przeważnie jest to niemożliwe, więc te jego rodzaje, których na pewno nie wolno jeść, to między innymi mięso bażanta, kaczki, królika i kuropatwy,baranina, bekon, cielęcina, dziczyzna, szynka, wątróbka, serca i wołowina, także mielona.

Polecane owoce morza to ryby takie jak szczupak, pstrąg morski, sardynka, sieja, okoń srebrny dorsz, karp, łosoś, granik, makrela czy pstrąg tęczowy, a także ślimaki. Nie można za to jeść homarów, kalmarów, kawioru, krabów, bieługi, flądry, barakudy, łososia, ostryg, ośmiornicy, raków czy małży.

Z nabiału wskazane jest mleko sojowe oraz ser sojowy, nie poleca się zaś mleka (bez względu na zawartość tłuszczu), lodów, masła, serwatki, serów – brie, gouda, camembert czy serków wiejskich.

Do polecanych tłuszczów należą oliwa z oliwek i olej z siemienia lnianego, natomiast zabronione są oleje: sezamowy, z orzechów ziemnych, kukurydziany, bawełniany czy krokoszowy.

Jeśli chodzi o ziarna, to wskazane jest masło orzechowe, pestki dyni i orzechy ziemne, a niewskazane: orzechy – brazylijskie, pistacjowe i nerkowca.

Wskazane rośliny strączkowe to czerwona soja, groch, warzywa strączkowe czerwone i zielone, fasola aduke, azuki i czarna, zaś niepolecane – fasola copper, navy, czerwona i tamandrynowa.

Ze zbóż najlepsze są: amarant, kasza i gryka, zaś niewskazane – pszenica, skrobia, kiełki i otręby pszenicy.

Najlepszy chleb to chleb esseński, z mąki sojowej, wafle ryżowe oraz chleb ezechiela, nie wolno zaś jeść angielskich grzanek, bułek z otrąb pszennych, chleba wieloziarnistego i pełnopszenicznego, z mąki durum, macowej oraz pumpernikla.

Z ziaren i makaronów najbardziej polecane są gryka, makaron soba, mąka ryżowa i żytnia, owies i makaron z karczocha, zaś lepiej unikać makaronu grysikowego, mąki  białej i pełnopszenicznej oraz makaronu ze szpinaku.

Polecane warzywa to  szpinak,  czosnek,  brokuły,  botwinka,  dynia,  chrzan,  kalarepa,  karczoch,  cebula,  cykoria,  kapusta,  kapusta,  marchew,  pasternak,  pietruszka,  por,  eskalora i  rzepa. Nie poleca się zaś  grzybów,  bakłażana,  oliwek,  pieczarek,  papryki,  ziemniaków,  pomidorów i  jalapeno.

Do najlepszych owoców można zaliczyć takie jak  grejpfrut,  śliwki,  żurawina,  figi,  jeżyny,  ananas,  cytryna, jagody,   wiśnia,  rodzynki,  morela, nie poleca się natomiast  mango,  pomarańczy,  rabarbaru,  bananów,  melonów,  mandarynek i  orzechów  kokosowych.

Jeśli chodzi o napoje, to najlepsze są soki: ananasowy, wiśniowy, grejpfrutowy, marchwiowy, morelowy, selerowy i  z suszonych śliwek, a także woda z dodatkiem soku z cytryny. Lepiej unikać soku pomarańczowe, pomidorowego i z papai.

Zalecane przyprawy to tamari, sos sojowy, czosnek, imbir, miso, słód jęczmienny, melasa i musztarda, niewskazane – ocet jabłkowy, balsamiczny, biały i winny, kapary, pieprz czarny i czerwony, żelatyna, ketchup, majonez i sos worcestershire.

Używki, na które można sobie pozwolić, to czerwone wino, kawa bezkofeinowa oraz herbata zielona, należy się zaś wystrzegać piwa, wody gazowanej i napojów gazowanych, czarnej herbaty bezkofeinowej, coca-coli i likierów destylowanych.

Reply