Jak dobrać spódnicę do typu sylwetki?

Spódnica

Jak dobrać spódnicę do typu sylwetki?

Po spódnice sięgamy najczęściej latem, ale w czasie innych pór roku także patrzymy na nie łaskawym okiem. Mogą podkreślać atuty naszej sylwetki, ale jeżeli dobierzemy ją źle – efekty mogą być zupełnie odwrotne.

Przy wyborze spódnicy warto kierować się modą, ale najważniejszy jest typ budowy, do którego należymy.

Spódnica idealna

Istnieje kilka typów budowy kobiecej sylwetki.

Poniżej opisujemy, czym należy się kierować, dobierając spódnicę do każdego z nich.

Szerokie ramiona, wąskie biodra

Taki typ sylwetki charakteryzuje się mocnymi, rozbudowanymi górnymi partiami ciała, zwłaszcza barkami, natomiast węższymi biodrami.

Celem będzie więc zrównoważenie proporcji sylwetki, tak, by zyskała harmonijne wygląd. Warto wybierać rozkloszowane spódnice, modele cięte z koła, mocno marszczone w talii, które optycznie poszerzą okolice bioder. Równocześnie lepiej unikać fasonów ołówkowych oraz mini w kształcie walca, które podkreślają dysproporcję pomiędzy biodrami a ramionami.

Klepsydra

Taki typ sylwetki charakteryzuje się dysproporcją pomiędzy talią a biodrami, a także krągłościami.

Bywa kłopotliwy, jednak z reguły dostarcza posiadaczce powodów do dumy. Polecane są tutaj spódnice wydobywające atuty, podkreślające talię oraz biodra, a więc np. spódnica ołówkowa, akcentująca wcięcie w pasie i biodra. Lekko zwężający się dół dodatkowo wysmukla. Nie sprawdzą się tutaj natomiast spódnice workowate, o nieokreślonym kształcie, które dodatkowo pogrubiają, a także spódnice zbyt obcisłe.

Zbyt obfite biodra

Ten typ sylwetki spotyka się często z niechęcią u pań, jednak i dla niego można dobrać spódnicę idealną.

Korzystne są spódnice o wyraźniej linii A, uszyte ze skosu, najlepiej w jednolitym, ciemnym kolorze, o długości w kolano lub tuż za.  Równocześnie lepiej zrezygnować z mini i modeli marszczonych wokół bioder, a także spódnic do ziemi, które jeszcze bardziej przytłoczą sylwetkę.

Mocna sylwetka

Taki typ sylwetki, charakteryzujący się nadmiarem kilogramów, często jest powodem do kompleksów… ale i tutaj spódnica może zdziałać cuda, zamaskować to, czego nie lubimy, a także wyeksponować to, co stanowi nasz powód do dumy.

Idealne będą tutaj fasony luźno przylegające do ciała o długości tuż za kolano, a także spódnice o linii A i modele asymetryczne oraz kopertowe, które odciążają sylwetkę, optycznie ją w ten sposób wysmuklając. Unikać należy natomiast spódnic zbyt krótkich, uszytych z elastycznych tkanin, zbyt opinających sylwetkę.

Bardzo szczupła

Taki typ sylwetki, bez kobiecych kształtów, stanowi prawdziwe wyzwanie. Należy dobierać spódnice, które stworzą wrażenie, że mamy kuszące biodra i okrągłe pośladki.

Polecane będą tutaj spódnice-bombki oraz spódnice w kształcie tulipana, które optycznie dodają centymetrów na linii bioder, a także dodające objętości spódnice z marszczeniami. Niewskazane są fasony typu tuba, midi i maxi.

Reply