Jak osiągnąć szczupłą talię?

Szczupła talia

Jak osiągnąć szczupłą talię?

Jeśli nie masz figury modelki, postaraj się mieć talię jak osa. Gdy ją odpowiednio wyeksponujesz, doda ci kobiecości i odwróci uwagę od niedoskonałości ciała, które chcesz ukryć. Przede wszystkim musisz wzmocnić mięśnie ją tworzące: skośne, mięsień prosty oraz poprzeczny brzucha, utrzymujący jednocześnie w prawidłowej pozycji kręgosłup.

Bardzo ważna jest prosta sylwetka. Garbiąc się, rozluźniamy mięśnie brzucha, a ten wypina się do przodu. Gdy trzymamy się prosto, wyciągamy się w górę i spłaszczamy brzuch. Wtedy łatwiej utrzymać ładną, wyraźnie zaznaczoną talię. Jeśli chciałybyśmy ją wyszczuplić, zapiszmy się na ćwiczenia, które pomogą nam spalić tkankę tłuszczową gromadzącą się w okolicy pasa i bioder. Obecnie jest wiele ciekawszych zajęć, które pomogą ci osiągnąć idealną talię.

Oto różne rodzaje aktywności, dzięki którym po miesiącu zgubisz w pasie kilka centymetrów

Ćwicz w wodzie

Gimnastyka w basenie wzmacnia mięśnie całego ciała, wysmukla sylwetkę i kształtuje mięśnie talii. Jednym z podstawowych, często wykonywanych ćwiczeń podczas akwa-aerobiku jest ruch pobudzający skośne mięśnie brzucha. Stojąc w basenie, podciągasz prawy łokieć do przeciwległego kolana, a następnie powtarzasz to ćwiczenie zamieniając kolano i łokieć.

Aby trening był skuteczny, woda powinna sięgać przynajmniej do splotu słonecznego, czyli kilka centymetrów powyżej pasa. Ćwiczenia na głębszej wodzie są trudniejsze i wymagają utrzymywania ciała w pionowej pozycji między innymi przez napinanie mięśni brzucha. Dzięki wyporności wody trenujesz z dużym odciążeniem i nawet podczas intensywnych, wielokrotnie powtarzanych układów nie odczujesz zmęczenia.

Doceń pilates

Dawniej pilates ćwiczyli tylko tancerze i baletmistrze. Obecnie każdy może się zapisać na takie zajęcia. To połączenie elementów treningu  baletowego, układów rozciągających i jogi. Wykonuje się je w bardzo wolnym tempie, jednocześnie trenując oddech i rozciągając mięśnie brzucha, grzbietu i miednicy (głównie mięsień podręczny brzucha i mięsień dna miednicy). Ćwiczenia są połączone z głębokim oddychaniem i uruchamiają więcej różnych partii mięśni niż tradycyjne brzuszki. Dodatkowo uczą utrzymywania napiętych mięśni, dzięki czemu łatwiej zachować nam prawidłową postawę, płaski brzuch i smukłą talię. Chronią także przed bólami odcinka lędźwiowego.

Szczupła taliaPokochaj taniec

Najlepiej wymodeluje twoją talię taniec orientalny. Kręcąc pupą, pobudzisz do pracy mięśnie brzucha i poprawisz gibkość bioder. Najskuteczniejszym ćwiczeniem wyszczuplającym talię są tzw. ósemki. To podstawowy ruch w tańcach Ameryki Południowej. Polega na zmysłowym uderzaniu biodrami na boki oraz w górę i w dół. Jeśli nie zapisałaś się na zajęcia w szkole tańca, tańcz w domu. Nie przejmuj się, jeśli pierwsze ruchy nie wychodzą jak trzeba, daj się ponieść muzyce. Przy okazji po raz kolejny możesz uwieść swojego partnera, pod warunkiem oczywiście, że będziesz ruszać się z wdziękiem.

Jeśli lubisz taniec klasyczny, wykonuj piruety. Świetnie rzeźbią talię, ponieważ wszystkie półobroty i obroty na jednej nodze wykonujesz właśnie dzięki pracy mięśni skośnych brzucha.

Zajęcia taneczne

W klubach sportowych coraz popularniejsze są zajęcia z elementami tańca. Ich zaletą jest to, że nie tylko poprawiają sprawność całego ciała i pomagają spalić tłuszczyk, ale też pobudzają do pracy mięśnie brzucha. Przy okazji to wspaniała zabawa. W rytm muzyki wykonujesz układy choreograficzne ze skrętami tułowia, półobrotami, obrotami i kręceniem biodrami. Do najpopularniejszych należą zajęcia typu latino i hi-lo latino, w których wykorzystuje się kroki mambo, lambady i cza-czy. Wielu zwolenników ma także salsa z gorącymi rytmami muzyki kubańskiej, rozbudowaną choreografią oraz funky przy muzyce soul i hip hop z charakterystyczną pracą bioder.

Graj w tenisa

To dobry sposób na ładną talię. Kiedy odbijasz piłeczkę rakietą, skręcasz tułów i pobudzasz do pracy mięśnie brzucha. Jeśli grasz w tenisa, to wiesz, że uderzenie prawą ręką, zwłaszcza w pierwszej fazie ruchu, wymaga mocnego skrętu talii. Pracują wtedy mięśnie brzucha znajdujące się po przeciwnej stronie ramienia, które trzyma rakietę. Aby pobudzić drugą, przeciwległą partię mięśni, trzeba odbijać piłkę lewą ręką. Jednak uderzenie to jest dużo trudniejsze. Dlatego często osoby grające regularnie w tenisa mają bardziej rozwinięte mięśnie lewej strony tułowia. Pamiętaj o tym, gdy zaczniesz trenować.

Zakręć hula-hoop

Kręcąc nim, utrzymujesz w napięciu proste i skośne mięśnie brzucha oraz wzmacniasz dolną część pleców, biodra i uda. Uelastyczniasz też kręgosłup. Ważne jest, aby dobrze zacząć, czyli stanąć w rozkroku, wyprostować się i ustawić koło na wysokości pasa, wprawiając je rękami w ruch. Aby je utrzymać, musisz kręcić biodrami, czyli napinać mięśnie brzucha. Jeśli nie ćwiczyłaś z hula-hoop, nie od razu uda ci się rozkręcić i utrzymać kółko. Uzbrój się w cierpliwość i powtarzaj ćwiczenie. Na początek wystarczy kilka minut kręcenia dziennie.

[tube]https://www.youtube.com/watch?v=HFtQsllZzXs[/tube]

Reply