Peeling do twarzy na odnowę skóry

peeling

Peeling do twarzy na odnowę skóry

Wiosna to czas, kiedy myślimy intensywniej o tym, aby dobrze wyglądać. Nie tylko łaskawszym okiem patrzymy na siłownię czy analizujemy diety odchudzające, które mogłyby pozwolić nam zrzucić zbędne kilogramy, ale także myślimy o poprawie kondycji włosów, paznokci i skóry. Szczególnie ta ostatnia wymaga zabiegów pielęgnacyjnych  które pomogą jej lepiej oddychać i  zachwycać pełnym blaskiem. Pomoże nam w tym przede wszystkim peeling.

Aby spełnił nasze oczekiwania, musi być odpowiednio dobrany do rodzaju naszej cery. Dzisiaj mamy dla Ciebie nieco wskazówek odnośnie do wybierania i stosowania peelingu. Zapraszamy do lektury!

Rodzaje peelingów

Do wyboru mamy peelingi enzymatyczne oraz mechaniczne. Peeling mechaniczny to z reguły krem z drobnymi mikrogranulkami ściernymi, na przykład zmielonymi pestkami owoców, otrębami pszennymi czy kuleczkami polietylenowymi. Używa się go na skórę oczyszczoną z makijażu, zwilżoną wodą i z reguły masuje się twarz kilka minut, zgodnie z zaleceniami producenta.

Nieco łagodniejszym peelingiem jest peeling enzymatyczny, złuszczający naskórek dzięki zawartym w swoim składzie enzymom roślinnym oraz owocowym, które otrzymywane są naturalnie z ananasa lub papai albo wytwarzane biotechnologicznie. Ma postać żelu albo emulsji i działa poprzez rozpuszczanie martwych komórek naskórka. Dodatkowo zwęża pory i reguluje pracę gruczołów łojowych, a przez to chroni w dużym stopniu skórę przed zanieczyszczeniami.

Który peeling wybrać?

peelingiPeeling, o czym już wspomnieliśmy, należy dobrać do swojej cery – jej typu oraz wymagań. Dla cery młodej, zanieczyszczonej, lepszy będzie peeling ziarnisty, który zmniejszy wydzielanie łoju oraz zwęża pory. Cera wrażliwa, sucha, skłonna do podrażnień, będzie natomiast wdzięczna, jeżeli potraktujemy ją peelingiem enzymatycznym. Nie podrażni on skóry. Jednak trzeba uważać, gdyż może on uczulać w związku z tym, iż zawiera enzymy roślinne.

Peelingi enzymatyczne są też wskazane dla osób z wrażliwą skórą naczynkową, ale najlepiej jest wybierać te specjalne przygotowane dla cery naczynkowej, a po ich użyciu koniecznie aplikować łagodzące kremy z wyciągiem z arniki, kasztanowca czy miłorzębu.

Oczyszczająco działają również maseczki, np. z glinki. Dobrze działa np. glinka żółta, która absorbuje nadmiar sebum, a także glinka zielona, pomocna w przypadku skłonności do zaskórników oraz zmian trądzikowych.

Kiedy powinno się robić peeling?

Najlepiej jest robić peeling wieczorem, przed snem, po demakijażu. Dobrze oczyszczona w nocy skóra wchłania i wykorzystuje w pełni wszystkie składniki odżywcze, znajdujące się w kosmetykach używanych tuż po procesie złuszczania. Jeżeli zdecydujesz się na peeling rano, narazisz skórę na działanie agresywnych czynników środowiska zewnętrznego, np. zanieczyszczenia powietrza czy promieniowanie UV.

Peelingi domowe

Zamiast sięgać po peelingi drogeryjne, można również przygotować własne peelingi z naturalnych składników, które znajdują się w każdej kuchni.

Do twarzy świetnie nadaje się mieszanka z 3 łyżek płatków owsianych, 1 łyżeczki płynnego miodu, soku z połowy cytryny i łyżki mleka. Taką mieszanką należy masować twarz przez około 5 minut.

Dobrze sprawdzi się także peeling cukrowy, który przygotowuje się, rozpuszczając 2 łyżeczki cukru w takiej ilości wody, aby powstała gęsta masa.

Można również zrobić masaż skóry twarzy plasterkami pomarańczy lub cytryny i pozostawić sok na mniej więcej 3 minuty, jednak należy działać ostrożnie, gdyż ten rodzaj peelingu może uczulić lub podrażnić zbyt wrażliwą skórę.

Reply