Eyeliner pod lupą

eyeliner

Eyeliner pod lupą

 

Eyeliner jest kosmetykiem, który przebojem podbił rynek. Coraz większe jest grono kobiet, które nie wyobrażają sobie bez niego codziennego makijażu. Nic w tym zresztą dziwnego – czarna kreska nad linią górnych rzęs cudownie podkreśla oko, powiększa je, optycznie wydłuża rzęsy i sprawia, że makijaż staje się bardziej wyrazisty. Modne są także eyelinery w innych kolorach – w drogeriach znajdziesz brązy, fiolety, błękity, a także zielenie – wybór jest więc naprawdę spory.

Jeżeli do tej pory nie miałaś kontaktu z eyelinerem i nie wiesz, jak go używać, aby narysować perfekcyjną kreskę, nie martw się. Opanowanie tej sztuki nie jest bardzo trudne, będzie jednak wymagało od Ciebie praktyki – to ona czyni mistrza, także w tej dziedzinie. Początkowo rysowanie perfekcyjnej kreski może Ci sprawiać pewien problem, nie zniechęcaj się jednak – jeżeli będziesz regularnie ćwiczyć, za jakiś czas kresek na Twoich powiekach nie powstydziłaby się nawet najbardziej wykwalifikowana kosmetyczka.

Jak wybrać eyeliner?

Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z eyelinerem, najlepiej zrobisz, jeżeli zdecydujesz się na eyeliner w pisaku. Nawet niewprawna ręka z łatwością narysuje nim kreskę. Pisaki do rysowania kresek znajdziesz w ofercie wielu firm dostępnych w polskich drogeriach, np. Kobo, Maybelline, Gosh itp.

Nieco bardziej wprawne osoby mogą sięgnąć po eyeliner w formie tuszu, wyposażony w specjalny pędzelek. Posługiwanie się takim eyelinerem jest może nieco trudniejsze, ale daje spore możliwości – kreskę można wyginać w różne strony i łatwiej osiągać różne efekty końcowe makijażu, w zależności od humoru czy okazji.

Na rynku dostępne są również eyelinery w kremie oraz w żelu, znajdujące się w malutkich słoiczkach. Jeżeli zdecydujesz się na ten eyeliner, koniecznie musisz zakupić także pędzelek do jego aplikacji, najlepiej ze sztucznego włosia, cieniutki, skośny. Dbaj o to, żeby eyeliner nie wysychał, zakręcając słoiczek zawsze po aplikacji – im bardziej kosmetyk jest bowiem suchy, tym trudniejsza jest jego właściwa aplikacja.

Jak malować oczy eyelinerem?

Zanim zaczniesz malować oczy eyelinerem, nałóż na powiekę bazę pod cienie oraz cienie – tak, jak lubisz. Wystarczy jasny cień, który pięknie będzie kontrastował z ciemną kreską, możesz jednak pozwolić sobie na większą fantazję.

Po aplikacji cienia zastosuj trik kosmetyczek – narysuj szkic kreski przy użyciu dobrze zatemperowanej kredki do powiek – łatwiej będzie Ci potem poprowadzić właściwą linię.

Kreskę zacznij rysować od wewnętrznego kącika oka – nie musisz jej prowadzić wzdłuż całej powieki – może mieć np. długość 3/4. Różnym osobom pasuje bowiem różna długość kreski, co w znacznym stopniu zależy od budowy oka. Nie zamykaj oka w czasie rysowania!

Bliżej wewnętrznego kącika kreska powinna być cieniutka, a im bliżej kącika zewnętrznego, tym bardziej możesz ją pogrubiać. Pamiętaj też, aby kreska stykała się z linią rzęs. Przy zewnętrznym kąciku możesz kreskę wywinąć, aby uzyskać bardziej „teatralny” efekt. Wszystkie nierówności itp. usuń za pomocą patyczka kosmetycznego, a na koniec wytuszuj rzęsy starannie czarną mascarą – i gotowe.

Jak malować kreskę eyelinerem, prezentuje poniższy film – zapraszamy do obejrzenia.

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=q-vTUqv3wWE[/tube]

Teorię malowania czarnej kreski znajdziesz też poniżej.

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=FVT1FBMXWGc[/tube]

Reply