Jak wybrać idealny projekt domu? – nowoczesna klasyka

projekt domu

Dom zaprojektowany w stylu nowoczesna klasyka to świetne rozwiązanie dla osób samotnych, rodzin bez dzieci, w sam raz na tereny podmiejskie. Pełni podobną rolę jak kawalerka w blokach.

Każdy młody człowiek marzy o tym,  że gdy będzie już dorosły, to założy własną rodzinę i wybuduje swój wyśniony dom.

O wyborze przyszłego lokum decyduje wiele czynników. Można wybierać między mieszkaniem w bloku, budynku wielorodzinnym, kupnem gotowego domu lub podjęciem się wybudowania własnego gniazdka od podstaw.

Jak wybrać idealny projekt domu?

Oczywiście pierwszym krokiem do stworzenia własnej enklawy jest wybór działki. Może być to nieruchomość, która  do nas należy, dostaliśmy ją, odziedziczyliśmy lub zakupiony przez nas w tym celu kawałek ziemi.

Niezależnie od tego, w jaki sposób obszar został przez nas nabyty, posiada on pewne cechy, które determinują nasze kolejne wybory. Wielkość działki, jak i wygląd okolicznych budynków są dla nas ograniczeniem, ale i wyzwaniem przy wyborze projektu  domu.

Zanim zdecydujemy się na konkretny obiekt, musimy przemyśleć, czego tak naprawdę chcemy i potrzebujemy. Biura oferują nam wiele różnych typów domów przystosowanych do szerokiej gamy zapotrzebowań klientów.

Nowoczesna klasyka – cechy stylu

Jednym ze stylów jest nowoczesna klasyka. Domy te charakteryzują się zachowaniem klasycznego wyglądu domku jednorodzinnego posiadając przy tym czystą formę i stawiając na minimalizm.

Przeznaczone są dla osób samotnych, par, ludzi którzy nie zamierzają powiększać rodziny. Posiadają małą powierzchnię użytkową, która wynika z małych potrzeb mieszkańców.

Domy tego typu składają się za strefy wejściowej, z zapleczem gospodarczym salonu z kuchnią, sypialni, łazienki. Są dla lokatorów domostw wolno stojących niczym kawalerki dla zamieszkujących bloki. Mała, dobrze urządzona przestrzeń potrzebuje dostarczania mniejszej ilości energii w czasie eksploatacji,  dlatego warto pomyśleć o budynku o zgrabnej,  zwartej bryle, gdy nie jesteśmy trzypokoleniową rodziną z dużą gromadką dzieci i małym zoo i nie potrzebujemy dużego metrażu.

Dla kogo nowoczesna klasyka?

Zalety tych projektów odnajdują też właściciele małych działek. Kompaktowy domek pozwala na stworzenie dużego terenu rekreacyjnego i zaaranżowanie wymarzonego ogródka.

Ten styl domów jednorodzinnych znajduje sobie więcej fanów wśród mieszkańców terenów podmiejskich. Tam działki budowlane są znacznie mniejsze, a dom służy najczęściej za „sypialnię”. Osoby w nich mieszkające po całym dniu spędzonym na mieście, w pracy szukają wieczornego odpoczynku w kontakcie z naturą i nie chcą znowu zamykać się w czterech ścianach.

Tryb życia na wsi sprzyja natomiast większemu budownictwu. Samo posiadanie własnych grządek, owoców, warzyw prowadzi za sobą konieczność wydzielenia miejsca do składowania. Dochodzą do tego dodatkowe pomieszczenia gospodarcze i możliwość przyjmowania częstych gości chętnie odwiedzających rodzinę w czasie urlopu. Tak więc nowoczesne klasyczne małe domki są w takiej scenerii rzadkością.

Reply