O siwe włosy też należy dbać. Sprawdź, jak!

Wraz z wiekiem oprócz zmarszczek na twarzy pojawiają się siwe włosy na naszej głowie. Niestety nie mamy na to zbyt wielkiego wpływu, tym bardziej, że wczesne siwienie jest uwarunkowane genetycznie. Ponadto, proces siwienia mogą zapoczątkować niektóre choroby, jak na przykład przewlekły niedobór witaminy B12 oraz problemy z tarczycą czy wszechobecny stres.

Jednakże bez względu na fakt, kiedy i dlaczego siwiejemy, dla wielu kobiet jest to bardzo traumatyczne przeżycie. To nie tylko oznaka przemijania, ciągłego tykania naszego zegara biologicznego, ale także widmo problemów związanych ze stylizacja i koloryzacją włosów.
Siwy włos – typ niepokorny

Z upływem czasu nie tylko siwiejemy, ale również tracimy cebulki włosowe, co za tym idzie, nasze srebrne włosy stają się rzadsze od tych naturalnych, którymi mogłyśmy cieszyć się na co dzień. Dodatkowo, stają się sztywne oraz suche, co w konsekwencji prowadzi do problemów z ich ułożeniem. Niekiedy nawet niemożliwością jest uzyskanie idealnie gładkiej fryzury.

Na ratunek przychodzą oczywiście farby koloryzujące, których paleta na rynku jest naprawdę imponująca. Każda z pań z pewnością znajdzie kolor stworzony dla siebie. Jednakże wraz z farbowaniem pojawia się problem odrostów, które ani ładnie nie prezentują się na siwych włosach ani na ciemnych. Dlatego pewna grupa pań rezygnuje z farbowania i godzi się na srebrne nitki we włosach. Stara się je nosić z godnością. Jednak siwy – siwemu nie równy. Dlatego panie, które naturalnie były blondynkami uzyskują teraz nieco posrebrzano – metaliczny kolor i to bez zbędnego wysiłku czy farbowania. Z kolei panie, które dotąd cieszyły się ciemniejszymi włosami odtąd częściej na swej głowie zauważają odcienie popieli.

Bez paniki

Siwe włosy to nie powód, aby popadać w depresje. Nie jest to także usprawiedliwienie, aby nie dbać o swój nowy wygląd. Sprawdź, jak powinnaś pielęgnować swoje nowe włosy.

  1. Podczas każdego mycia włosów stosuj odżywki z zawartością protein. Ich zadaniem będzie nawilżenie suchych i sztywnych włosów, przez co staną się miękkie, bardziej podatne na układanie oraz pełne połysku. Szczególnie polecane przez fryzjerów i stylistów są te z zawartością masła shea.
  2. Jeśli na swoje siwe włosy użyjesz fioletowego szamponu, wówczas włos stanie się srebrzysty, a wszelkie dotąd żółte i nieciekawe tony znikną.
  3. Jeśli nawet chodziłaś do fryzjera co dwa lub trzy miesiące, teraz rób to znacznie częściej. Zaleca się podcinanie końcówek co sześć tygodni. Wówczas suchość końcówek stanie się mniej zauważalna, a więc twoje włosy zyskają ładniejszy wygląd.
  4. Marzysz o innym kolorze? Nie ma sprawy, ale półki z pół-permanentnymi szamponami i preparatami omijaj szerokim łukiem i szukaj tylko farb, ponieważ tylko one najlepiej poradzą sobie z pokryciem siwych włosów.
  5. W doborze farby kieruj się zasadą, aby wybierać odcienie ciemniejsze o maksimum dwa tony. W przeciwnym wypadku bardziej nadasz się na imprezę Haloween niż na rodzinną uroczystość.
  6. Masz dość ciągłego farbowania? Koloryzuj tylko odrosty. W tym celu użyj szamponu koloryzującego, który będzie o ton jaśniejszy od pozostałych włosów.
  7. W przypadku, gdy siwizna pokrywa większą część głowy, poważnie zastanów się nad zmianą fryzury. Długie włosy pokryte srebrem nie będą ładnie się prezentowały, zatem pomyśl o raczej krótkiej fryzurze, najlepiej cieniowanej, która dodatkowo doda twoim cienkim włosom objętości.

Reply