Przeciwwskazania do oczyszczania organizmu

Obecnie wielu lekarz y i specjalistów z zakresu żywienia przekonuje, że dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu niezwykle ważne jest jego oczyszczanie z toksyn.

Codziennie faszerujemy nasz organizm toksynami różnego pochodzenia, których ten nie jest w stanie wydalić w całości, więc kumuluje je, a to negatywnie wpływa na nasz wygląd, zdrowie i samopoczucie.

Stąd tez warto raz na pół roku przejść dietę oczyszczającą, która polega przede wszystkim na głodówce, aktywności fizycznej i wspomaganiu się specjalnymi suplementami diety, mającymi na celu przyśpieszyć wydalanie toksyn z różnych organów.

Aby organizm był pełen sił witalnych poleca się przeprowadzać oczyszczanie organizmu przynajmniej raz do roku.

Ponieważ jednak jest to oczyszczanie polegające na kilkudniowej rezygnacji z produktów spożywczych i piciu głównie wody oraz suplementacji specjalnymi preparatami, istnieją oczywiście przeciwwskazania do takiego sposobu detoksykacji organizmu.

Przeciwwskazania do oczyszczania organizmu

Przede wszystkim, aby móc stosować oczyszczanie, należy być osoba zdrową – głównie chodzi tu o brak chorób przewlekłych, takich jak choroby serca, nadciśnienie, cukrzyca.

Warto przechodzić głodówkę wówczas,gdy jest się w pełni sił witalnych, czyli nie choruje się na grypę, nie jest w stanie obniżonej odporności.

Absolutnie nie wolno stosować głodówki kobietom ciężarnym, bez względu na wiek ciąży, ani matkom karmiącym piersią! Chodzi o to, że są to stany szczególniego zapotrzebowania organizmu na składniki odżywcze, których brak może wywołać poważne nieprawidłowości w rozwoju dziecka.

Oczyszczania nie powinny też stosować dzieci, dojrzewająca młodzież ani osoby w podeszłym wieku.

Do tego każda nieprawidłowość, którą zaobserwuje się podczas stosowania oczyszczania, na przykład omdlenie, pogorszenie samopoczucia, powinny być sygnałem do zaprzestania diety.

W oczyszczaniu ważne jest bowiem nie to, aby skatować swój organizm, ale by poprawić jego funkcjonowanie, jednak niczego nie wolno robić na siłę.

Reply