Skąd brać dobre katalogi stron?

Katalogi stron

Katalogi stron

Katalogi stron istnieją praktycznie od początku Ery Internetu i pełnią ważną rolę informacyjną oraz reklamową. Dodawanie własnej strony do katalogów wciąż jest skuteczne i powinien to być pierwszy krok od jakiego zaczniemy promocję witryny w sieci. Ważne jednak by wybrać odpowiednie katalogi.

Jak to zrobić? Skąd wziąć listę wartościowych katalogów? Oczywiście z internetu!

Sens katalogowania

Dodawanie strony internetowej do katalogów to czynność nużąca i niesamowicie nudna, ale… bardzo skuteczna. Katalogowanie przynosi naszej stronie dwie korzyści. Po pierwsze zwiększa jej wartość w „oczach” wyszukiwarek i wpływa na proces zwany pozycjonowaniem. Po drugie, stanowi dodatkowe źródło ruchu, bo wbrew pozorom część ludzi wciąż przegląda katalogi w poszukiwaniu interesujących ich stron.

Mimo więc, że w świecie katalogów co kilka miesięcy pojawia się informacja jakoby katalogi „przestały się liczyć”, a katalogowanie nie ma już sensu, warto dodać swoją stronę do możliwie dużej liczby katalogów. Tym bardziej, że spora część z nich cały czas jest darmowa.

Seokatalog i długo, długo nic

Obecnie rynek katalogów zdominowały seokatalogi. Seokatalog to nazwa najpopularniejszego obecnie skryptu katalogu stron. Jeśli myślisz o katalogowaniu, skup się przede wszystkim na seokatalogach, bo to one przyniosę Twojej stronie najwięcej korzyści. Katalogi oparte na innych skryptach można ewentualnie „załatwić” automatycznymi dodawarkami do katalogów tj. Publiker czy OmniAdd.

Lista katalogów potrzebna od zaraz!

Katalogowanie przyniesie efekty tylko wówczas, jeśli strona znajdzie się w odpowiednio dużej ilości (seo)katalogów. Jak dużej? Im więcej tym lepiej, ale należy wiedzieć, że są to liczby 3- czy nawet 4-cyfrowe. Skąd wziąć taką ilość katalogów?

Przydatna może okazać się lista darmowych katalogów, która zawiera blisko 700 seokatalogów, do których możesz dodać swoją stronę całkowicie za darmo. Poza nią, w internecie znajduje się cała masa innych list, spisów i baz katalogów. Cześć z nich zawiera katalogi darmowe, ale przeważająca część dobrych katalogów jest dzisiaj – niestety – płatna. Mimo wszystko warto wydać 200 czy 300 złotych na katalogowanie – korzyści mogą być ogromne.

Listę katalogów można również zrobić sobie samemu, zbierając i łącząc dane z wielu różnych stron. Lista taka, z podziałem na katalogi darmowe i płatne, to niezbędne narzędzie każdego, kto zajmuje się katalogowaniem albo pozycjonowaniem. Najwyższy czas zatem byś sam taką listę opracował (oczywiście inne, gotowe listy, znajdziesz w sieci)!

One Response

Reply