Dbaj o wzrok swojego maluszka

Zdrowie i bezpieczeństwo naszego maleństwa zależy w ogromnym stopniu od nas i naszego postępowania. Nasze maleństwo, niestety, nie jest w stanie zadbać o siebie samo. Musimy troszczyć się o jego prawidłową dietę, trzymać rękę na pulsie, aby szybko zareagować, gdy zacznie dziać się coś złego.

W czasie codziennej pielęgnacji dziecka nie możemy zapominać o tym, aby dbać także o jego wzrok. Nie wymaga to wielkiej wprawy czy szczególnych umiejętności, wskazana jest natomiast regularność, spostrzegawczość i odpowiednio szybkie reagowanie w pewnych sytuacjach.

O czym należy pamiętać?

  1. Chrońmy oczy naszego maleństwa przed ostrym światłem, zarówno tym słonecznym, jak i pochodzącym z lamp, ekranu telewizora czy monitora komputera.
  2. Regularnie kontrolujmy rozwój oczu dziecka, to, czy malec widzi stosownie do wieku, czy prawidłowo reaguje na bodźce wzrokowe itp.
  3. Codziennie przemywajmy oczy niemowlaka gazikami nasączonymi albo roztworem soli fizjologicznej, albo letnią, przegotowaną uprzednio wodą.
  4. Pilnujmy, aby w diecie dziecka znalazły się wartościowe produkty, zawierające witaminy A i E, kwasy omega-3 itp., a więc ryby, nabiał, masło czy oliwa z oliwek.

Reply