Dobroczynna borowina

Ostatnimi laty coraz większą popularność zyskuje fizykoterapia oraz różne metody leczenia naturalnego, a wśród nich leczenie ciepłem, ziołolecznictwo, lecznicze kąpiele, leczenie za pomocą magnesów, pola elektromagnetycznego czy ultradźwięków. Coraz częściej sięga się także po borowinę, wywierającą bardzo korzystny wpływ na organizm człowieka.

Zawiera ona bowiem różne związki chemiczne oraz substancje o charakterze hormonów, cenne i wartościowe. Właściwości lecznicze zawdzięcza także oddziaływaniu ciepła, które pacjent odczuwa w trakcie zabiegu.

Na zabieg borowinowy możemy udać się do gabinetu, gdzie ogrzaną papkę borowinową nakłada się na skórę, a następnie szczelnie owija się całe ciało. Podczas zabiegu następuje powolny, łagodny wzrost temperatury tkanek, a ciepło, jakie wytwarza borowina, działa na organizm intensywniej, ale zarazem łagodniej niż woda, a sam zabieg trwa ok 20-30 minut.

Jeżeli zdecydujemy się na zabieg w domu, możemy zaopatrzyć się w plastry z pastą borowinową, dostępne w aptekach, sklepach zielarskich i wybranych drogeriach. Ogrzewamy je w ciepłej wodzie, nakładamy na daną okolicę i trzymamy ok 20-30 minut. Kuracja domowa obejmuje 10-15 okładów wykonywanych codziennie.

Wskazania do zabiegów borowinowych to przede wszystkim nerwobóle, choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa czy przewlekłe zapalenia okołostawowe.

Reply