Jak dobrać odpowiednie okulary przeciwsłoneczne?

Zbliża się lato w związku z czym niedługo rozpocznie się sezon na noszenie okularów przeciwsłonecznych. Szukasz odpowiednich, ale nie wiesz czym kierować się przy ich wyborze? Pomogę Ci wybrać takie, które podkreślą atuty Twojej twarzy. Postępuj zgodnie z wskazówkami, a juz nigdy nie będziesz miała problemów z dobraniem odpowiednich okularów.

 

  1. Przede wszystkim musisz znać kształt swojej twarzy. Jeśli do tej pory nie wiesz jaki on jest zaglądnij TU.

  2. Okulary muszą Ci się podobać, zatem na początek zastanów się w jakim powinny być stylu. Ważne aby oprawki stanowiły przeciwieństwo kształtu Twojej twarzy, albowiem dzięki takiemu zestawieniu znakomicie ją uzupełnią i złagodzą jej rysy.

  3. Przy twarzy okrągłej skieruj swoją uwagę na okulary prostokątne, których kształt świetnie zoptymalizuje Twój wygląd. Jeśli jesteś właścicielką twarzy kwadratowej, powinnaś wybierać oprawki zaokrąglone bądź owalne, pamiętaj aby ich szerokość była większa niż wysokość. Kobiety z twarzą owalną znajdują się w znakomitym położeniu, ponieważ do ich twarzy pasują wszystkie typy oprawek. Jeśli Twoja twarz ma kształt serca najlepszym rozwiązaniem są okulary bez oprawek, co bardzo dobrze zrównoważy wygląd Twojej twarzy. Dla twarzy podłużnej i prostokątnej doskonałym rozwiązaniem są duże okulary z szerokimi.

  4. Obecnie sklepy internetowe mają w swojej ofercie szeroką gamę okularów z najróżniejszymi oprawkami, jednakże kupując okulary po raz pierwszy, warto abyś wybrała się po nie osobiście. Masz wówczas możliwość ich przymierzenia, co daje Ci olbrzymie pole manewru jeśli chodzi o odpowiednie dobranie okularów.

  5. Przy wyborze okularów oprócz kształtu zwracaj również uwagę na ich kolor. Jeśli nie chcesz wyglądać zbyt ekstrawagancko, dobierz kolor, który będzie pasował do odcienia Twojej skry i włosów. Jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie.

  6. Zawsze sprawdzaj, czy okulary przeciwsłoneczne zapewnią odpowiednią ochronę Twoich oczu. Każde z nich powinny mieć naklejkę informująca o obecności filtrów promieni UVA i UVB.

    Reply