Jak dobrać oprawki okularów do kształtu twarzy?

Codziennie na ulicach można spotkać ludzi ze źle dobranymi oprawkami okularów. Zamiast bezmyślnie powielać obecne trendy warto skupić uwagę na dobrym dopasowaniu okularów.

 

  1. Aby dobrze wyglądać w okularach, należy przede wszystkim dopasować je do kształtu twarzy. Jeśli nie wiesz, jaki kształt twarzy posiadasz zapraszam TU. Dowiesz się czy Twoja twarz jest kwadratowa, czy w kształcie serca, co będzie bardzo pomocne nie tylko w wyborze oprawek, albowiem będziesz się tym kierować również podczas szukania odpowiedniej fryzury.

  2. Jeśli już poznałaś kształt swojej twarzy skup sie na jej wielkości. Przy małej świetnie sprawdzą sie mniejsze oprawki i analogicznie, dla dużej twarzy – duże oprawki.

  3. Pomyśl nad kolorami, zastanów się czy lepiej będziesz się prezentować w tonacji ciepłej czy może zimnej? Zwróć uwagę na kolor swojej karnacji i włosów, i na tej podstawie dobierz odpowiednią barwę okularów. Do cery w chłodnych kolorach najlepiej pasują oprawki niebieskie, różowe, śliwkowe, w kolorze fuksji lub czarne. Dla twarzy w tonacji ciepłej przeznaczone są oprawki w barwach złota, miedzi, pomarańczy, bieli oraz mocnej czerwieni.

  4. Twarz owalna uważana jest za idealną o zrównoważonych proporcjach. Jeśli to Twój kształt to jesteś szczęściarą, ponieważ w każdych oprawkach będziesz wyglądała świetnie. Wybierając okulary zwróć uwagę na to, aby ich szerokość była taka sama jak lub nieco większa od najszerszego obszaru Twojej twarzy.

  5. Przy twarzy okrągłej dobierz oprawki, które optycznie ją wydłużą. W Twoim przypadku najlepiej sprawdzą się prostokątne. Wybierz te, których długość będzie nieco większa niż szerokość.

  6. Dla kobiet o twarzy podłużnej ważne jest, aby optycznie ją poszerzyć. W tym celu zdecyduj się na szerokie oprawki z niskim mostkiem.

  7. Jeśli Twoja twarz ma kształt zbliżony do kwadratu powinnaś nieco złagodzić jej rysy. Aby to zrobić zwróć uwagę na to, aby ramki były wąskie i delikatne. Wybierz te o owalnym kształcie.

  8. Twarz trójkątna charakteryzuje się wąskim czołem i szerokim podbródkiem. W Twoim przypadku najlepiej sprawdzą się oprawki, których górna część będzie szersza od dolnej. Dobrym wyborem będą oprawki, które nadadzą Twoim oczom „kociego” charakteru.

  9. Przy twarzy w kształcie serca wybierz oprawki, których dolna część będzie szersza od górnej. Pamiętaj również, aby decydować sie na jasną kolorystykę.

10.  Postępuj zgodnie ze wskazówkami, a przekonasz się, że nie ma nic prostszego niż wybór odpowiednich oprawek.

Reply