Jak wykonać tzw. parówkę?

Parówkę może wykonać każda z was niezależnie od typu cery. Zabieg ten świetnie oczyszcza zarówno skórę tłustą i mieszaną, jak i suchą i wrażliwą. W gabinetach odnowy biologicznej od dawna stosowane są zabiegi parowe mające na celu oczyszczenie porów skóry twarzy oraz ogólne poprawienie jej wyglądu. Po parówce zaleca się zastosowanie kremu nawilżającego. Krok po kroku pokaże Ci jak wykonać tego typu zabieg w warunkach domowych. Zanim jednak do tego przystąpię, przygotuj następujące produkty:

  • 4 szklanki wrzącej wody

  • Olejki eteryczne m.in. lawendowy, o zapachu szałwii, z drzewa herbacianego, cytrynowy i różany

  • Mieszanki ziołowe

     

  1. Na początek powinnaś oczyścić skórę twarzy używając do tego antybakteryjnego żelu do mycia. Ważne żeby Twoje kosmetyki do mycia twarzy były o neutralnym zapachu.

  2. Zagotuj 4 szklanki wody i przelej do dużej miski dodając 3 plasterki cytryny. Naczynie połóż w miejscu, nad którym będziesz mogła wygodnie się nachylić.

  3. Do wody możesz dodać olejki eteryczne lub wybrane zioła.

  4. Nakryj głowę ręcznikiem i nachyl sie nad parującym wywarem. Dopilnuj, aby para nie wydostawała sie poza ręcznik. Pamiętaj, aby zamknąć oczy i usta, albowiem niektóre olejki mogą je podrażnić.

Przy skórze wrażliwej stosuj parówkę nie dłużej niż 10-15 minut. Dla tego typu skóry znakomicie sprawdzi się napar z fiołka pachnącego (kwiaty i liście), krwiściągu, ogórecznika, przywrotnika, pietruszki, rojnika, szczawiu.

Jeśli masz skórę suchą 15-20 minut w zupełności wystarczy. Stosuj napary z ziół dla skóry wrażliwej.

Skórze tłustej świetnie zrobi zabieg trwający nie dłużej niż 15-20 minut. Stosuj wówczas napar z m.in. bodziszka cuchnącego, łubinu (zmiażdżone nasiona), krwawnika, kwiat u nagietka, skrzypu lub szałwii.

W przypadku cery mieszanej czas parówki nie powinien przekraczać 15 minut.

Po skończonym zabiegu delikatnie osusz twarz ręcznikiem, a następnie opłucz ciepłą i zimną wodą, co pomoże zamknąć rozszerzone pory. Pamiętaj również o dobrym nawilżeniu skóry twarzy, a w przypadku słonecznych dni pozycja obowiązkowa jest ochronna emulsja do twarzy z wysokim filtrem UVA.

Jeśli pragniesz głęboko oczyścić cerę i pobudzić ukrwienie skóry twarzy zastosuj napar ziół o działaniu oczyszczającym takich tak: fenkuł, kwiat lipy, pokrzywa oraz rozmaryn.

Napar z lawendy, melisy, rumianku, tymianku i mięty zadziała na twoją skórę kojąco. Z kolei przy cerze dojrzałej znakomicie sprawdzi się m.in. czarny bez (kwiaty), mniszek lekarski oraz wrotycz (kwiaty i liście).

Kobiety z tendencją do pękających naczynek powinny podchodzić bardzo ostrożnie do tego typu zabiegów. Jeśli już się zdecydowałyście, to musicie pamiętać, aby czas trwania parówki skrócić do minimum.

Jeśli na Twojej skórze znajdują sie otwarte rany lub stan zapalny, zanim przystąpisz do parówki – skonsultuj się z lekarzem.

Reply