Jak zrobić maseczkę miodową?

Jeśli do tej pory nie znalazłaś maseczki, która spełniałaby Twoje wszystkie oczekiwania i dodatkowo byłaby w przystępnej cenie to świetnie trafiłaś. Miodową maseczkę robie raz w tygodniu i efekty są genialne. Jej dodatkowym atutem jest szybkość przygotowania. Po tej maseczce Twoja skóra będzie bardzo dobrze nawilżona i odświeżona, dzięki czemu znów nabierze blasku.  Naturalna maska miodowa jest bardzo łatwa w przygotowaniu i w 100% naturalna.

Do zrobienia maseczki potrzebujesz:

  • 1 łyżka miodu
  • 1 łyżeczka oliwy z oliwek
  • 1 żółtko
  • 2 plasterki świeżego ogórka
  1. W małej miseczce wymieszaj łyżkę miodu z łyżeczka oliwy. Miód ma właściwości antybakteryjne, dzięki czemu jest obecny w wielu kosmetykach. Ponadto znakomicie radzi sobie z wszelkimi podrażnieniami oraz dzięki swym właściwościom zmniejsza obrzęk skóry. Maseczka miodowa delikatnie oczyszcza skórę nadając jej zdrowego blasku. Oliwa z oliwek ma podobne działanie jak miód, mianowicie oczyszcza skórę dodatkowo ją odżywiając. Oliwa z oliwek jest specyficznym tłuszczem, ponieważ w przeciwieństwie do wazeliny kosmetycznej nie osiada ciężko na skórze, a sprawia, że staje się ona delikatna i świetnie nawilżona.

  2. Kolejnym krokiem jest dodanie żółtka do miseczki z miodem i oliwą. Żółtko nada mieszance kremową konsystencje. Dzięki swoim właściwościom redukuje błyszczenie się skóry twarzy nie wysuszając jej przy tym.

  3. Wszystkie składniki należy dokładnie wymieszać Az do uzyskania jednolitej masy.

  4. Aby oczyścić pory, należy umyć twarz delikatną myjką przeznaczoną do tego celu.  Następnie na skórę twarzy i szyi nałóż sporządzona maseczkę miodową, a na powieki połóż plasterki ogórka, które pomogą Ci się zrelaksować oraz dzięki swoim właściwościom zredukują nieco cienie pod oczami. Dodatkowo ogórek pomoże przywrócić Twojej skórze jej naturalne pH. Maseczka powinna pozostać na skórze przez około 20 minut.

  5. Po upływie tego czasu opłucz twarz i szyję ciepłą wodą, a następnie kilka razy zimną, dzięki czemu pory zostaną zamknięte, a nasz skóra pozostanie jędrna i oczyszczona przez dłuższy czas.

 

Reply