Jak walczyć z błyszczeniem się twarzy?

Każda kobieta chce aby jej skóra twarzy była stale odżywiona i pełna blasku, jednakże co zrobić, kiedy zamiast blasku borykamy się z nadmiernym „świeceniem”. Jednym z mankamentów tłustej cery jest jej skłonność do wyprysków, a przecież żadna z nas nie chciałaby ich mieć. W przypadku błyszczenia się twarzy podczas zakupów w drogeriach należy zwrócić szczególną uwagę na skład kosmetyków, które zamierzamy kupić. Pamiętajcie, że zły wybór może zintensyfikować wydzielanie tłuszczu przez skórę naszej twarzy. Jeśli nie wiesz jak poradzić sobie z tym problemem, przedstawię kilka sposobów dzięki którym świecenie się twarzy przestanie być Twoim problemem.

 

Zmień sposób oczyszczania twarzy

Kosmetyki których używasz mogą zawierać w swoim składzie alkohol, który jedynie chwilowo daje poczucie czyste skóry. W rzeczywistości stosując kosmetyki tego typu, Twój problem będzie się jedynie nasilał, albowiem pory zaczną wydzielać znacznie więcej łoju, a co za tym idzie, Twoja twarz będzie błyszczała dużo bardziej, niż przed zastosowaniem tych kosmetyków.

 

Kosmetyki ściągające pory

Jeśli błyszczenia twarzy spędza Ci sen z powiek, w Twojej kosmetyczce nie może zabraknąć produktów ściągających pory. Po każdorazowym oczyszczaniu twarzy, w celu zmniejszenia wydzielania sebum warto zastosować kosmetyki, których zadaniem jest domknięcie rozszerzonych porów. Używaj tych, które przeznaczone są dla twojego rodzaju cery. Znakomitą alternatywa kosmetyków o działaniu ściągającym jest ekstrakt z oczaru wirginijskiego. Można go kupić w aptece w postaci sprayu lub żelu, a jego cena to ok. 15 zł. Właściwości tej rośliny sprawiają, że ekstrakt pochłania nadmiar tłuszczu eliminując nadmierne ściąganie skóry twarzy.

 

Nawilżaj tylko miejsca, które najbardziej tego potrzebują

Duża ilość produktów nawilżających ma w swoim składzie tłuszcze, zatem staraj się unikać nawilżania tych obszarów Twojej twarzy, które nadmiernie się błyszczą. Najlepiej używać kremu nawilżającego jedyne w okolicach oczu, albowiem skóra w tym miejscu jest bardzo wrażliwa i często nadto wysuszona.

 

Stosuj bibułki ściągające nadmiar tłuszczu

Nieduże bibułki są bardzo wygodnym sposobem na delikatne oczyszczenie skóry z nadmiaru sebum. Jeśli czujesz, że Twoja skóra się błyszczy nie musisz zmywać całego makijażu aby oczyścić cerę. Wystarczy, że będziesz nosić ze sobą takie właśnie bibułki, dzięki którym w każdej chwili możesz sprawić, aby skóra stała się bardziej matowa.

 

Tłusta cera a hormony

Oczywiście przyczyną nadmiernego wydzielania sebum może być nie tylko używanie niewłaściwych kosmetyków. Powodem może być zaburzona gospodarka hormonalna. W wielu przypadkach stosowanie tabletek antykoncepcyjnych powoduje wzrost przetłuszczania się skóry twarzy. Jeżeli zatem przed stosowaniem pigułek nie miałaś problemów z cerą, a obecnie stale się błyszczy, wówczas najlepszym rozwiązaniem może być wizyta u lekarza i zmiana tabletek na inne. Wiedzcie również, że za dużą produkcję sebum nierzadko powoduje zespół policystycznych jajników. Jeśli więc pomimo stosowania diety i używania antybakteryjnych kosmetyków, Tstan Twojej cery nie poprawia się, najlepiej będzie jeśli skonsultujesz się ze swoim lekarzem i razem podejmiecie decyzję o rozpoczęciu leczenia.

 

Kosmetyki ze znakiem Oil-Free

Ważnym elementem jest również stosowanie kosmetyków pozbawionych jakichkolwiek olejków. Podkłady tego typu są lekkie bardzo dobrze sprawdzają się w ciągu dnia, delikatnie tuszując niedoskonałości cery. Dobrym rozwiązaniem jest również puder w kamieniu, dzięki któremu szybko poprawisz swój wygląd i delikatnie zmatowisz świecącą się skórę.

Reply