Jak zmniejszyć pory na twarzy?

Rozszerzone pory na Twarzy są problemem wielu kobiet. Jeśli Ty również od lat nie umiesz sobie z nimi poradzić to dobrze trawiłaś. Pokaże Ci kilka sposobów na ich zmniejszenie. Będziesz mogła również znacznie poprawić jędrność skóry twarzy.

Obecnie stale rozwijający się rynek kosmetyczny ma w swojej ofercie tysiące produktów o działaniu oczyszczającym. Producenci każdego z nich zapewniają nas, że ich produkt jest najlepszy i jedyny w swoim rodzaju. Wśród tak szerokiej gamy kosmetyków znalezienie tego jedynego, który spełni nasze oczekiwania niemalże graniczy z cudem. Jak zatem dokonać właściwego wyboru?

Geny

Pamiętajcie, że na wielkość i ilość porów składa się wiele czynników. Wygląd naszej cery jest przede wszystkim uwarunkowany genetycznie, ponadto kondycja skóry zależy również od naszej płci, sposobu odżywiania się i częstotliwości stosowania wszelkiego typu używek. Oto kilka pomocnych porad, które pomogą Ci zmniejszyć rozszerzone pory.

Maseczka

W drogeriach można znaleźć maseczki na bazie glinki. Jej właściwości oczyszczają skórę z nadmiaru łoju i domykają rozszerzone pory, dzięki czemu nasza twarz nabiera jędrności i świeżego wyglądu. Znakomicie nadaje się dla skóry tłustej i mieszanej.

Oczyszczanie

Jeśli skóra twojej twarzy pokryta jest dużą ilością wągrów, musisz zacząć regularnie ją oczyszczać. Minimum dwa razy dziennie myj twarz antybakteryjnym żelem. Musisz również pamiętać aby nie wyciskać wągrów, ponieważ w ten sposób uszkadzasz pory i zmniejszasz elastyczność skóry.

Skład kosmetyku

Stosuj kosmetyki, które w swoim składzie mają kwas salicylowy, mlekowy lub kwasy glikolowy, albowiem pomagają one pozbyć sie nadmiaru tłuszczu z powierzchni skóry.

Woda

Pij dużo wody. Oprócz stosowania kremów nawilżających musisz zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry od wewnątrz. Pij dużo wody i ciesz się znakomicie nawilżoną skórą.

Soda oczyszczona

Niedużą ilość sody oczyszczonej wymieszanej z wodą i przemyj twarz wacikiem nasączonym mieszaniną. Jest to bardzo dobry sposób na pozbycie się wągrów i zaskórników, albowiem właściwości sody pomagają zwężać pory.

Parówka

Dobrym sposobem na oczyszczenie porów są tzw. parówki. Należy wlać gorącej wody do dużego naczynia i przez około 10 minut nachylać nad nim twarz. Para wodna ma wniknąć w skórę i rozszerzyć pory, pomagając pozbyć się tłuszczu i brudu nagromadzonego w skórze.

Nawilżanie

Musisz pamiętać również o regularnym stosowaniu kremu nawilżającego.

Tonik

Nie zapomnij o tonizowaniu! Używaj antybakteryjnego toniku, dzięki któremu będziesz mogła dokładnie oczyścić twarz. Tonik znakomicie usuwa pozostałości żeli myjących oraz pomaga pozbyć nie martwego naskórka. Ponadto świetnie radzi sobie również z resztkami makijażu, które zatykają i powiększają pory.

Reply