Jak peelingować twarz?

Peeling polega na usunięciu wierzchniego, martwego naskórka z twarzy w celu jej odświeżenia. Taki zabieg sprawia, że skóra staje się sprężysta i gładka, ponadto peeling poprawia koloryt cery i pomaga w redukcji zmarszczek. Poniżej znajdziesz pomocne wskazówki dotyczące przeprowadzenia prawidłowego zabiegu złuszczania naskórka, który poprawi kondycję i wygląd skóry twarzy.

 

  1. Zanim rozpoczniesz peeling delikatnie zwilż wodą skórę twarzy.

  2. Aby złuszczyć martwy naskórek użyj specjalnych rękawiczek lub syntetycznych gąbek, przeznaczonych właśnie do tego celu. Produkty te są dostępne w każdej drogerii.

  3. Teraz pora na peeling do twarzy. Dobierz taki, który będzie odpowiedni do Twojego typu cery. Pamiętaj również aby był to peeling drobnoziarnisty, zwróć również uwagę na to, aby składnikiem takiego specyfiku nie był pumeks, albowiem nie powinno stosować się go do skóry twarzy

  4. Wcieraj peeling w twarz okrężnymi ruchami. Unikaj przy tym okolic oczu, ponieważ skóra w tych miejscach jest bardzo delikatna i łatwo ulega podrażnieniom.

  5. Po zakończeniu spłucz kosmetyk z twarzy letnią wodą. Pamiętaj aby nie była za gorąca, ponieważ jest to zdecydowanie nie wskazane po zabiegu peelingującym.

  6. Delikatnie osusz skórę i ostrożnie wklep w nią krem nawilżający bogaty w hydroksykwasy. Zadaniem takiego kremu jest kontynuacja złuszczania i usuwania martwych komórek skóry.

  7. Warte polecenia są również różnego rodzaju złuszczające maski domowej roboty. Kup jedną papaję i rozgnieć ją. Otrzymaną papkę nanieś na twarz omijając okolicę oczu. Enzymy zawarte w tym owocu pomagają złuszczać skórę. Taką maseczkę należy spłukać letnią wodą po upływie 15 minut.

Reply