Jak prawidłowo nawilżać skórę twarzy?

Obecnie na naszym rynku dostępnych jest wiele kremów nawilżających przeznaczonych do różnych rodzajów cery. Używanie takiego kremu pomaga nie tylko w nawilżeniu twarzy, ale przede wszystkim ma za zadanie odświeżyć i pielęgnować naszą cerę. Pamiętajcie, że stosowanie kremów jest dobrą inwestycją na przyszłość, albowiem, jeśli już teraz zadbamy o zdrowy wygląd naszej skóry, w przyszłości nie będziemy mieć z nią większych problemów. Nawilżanie twarzy jest bardzo ważne zatem powinno stać się czynnością, którą będziemy wykonywać każdego dnia. Każda kobieta powinna zadbać o zdrowy wygląd swojej skóry i jej prawidłowe odżywienie.

 

  1. Każdego ranka myj twarz zimną wodą aby poprawić krążenie krwi. Do mycia twarzy najlepiej używać przeznaczonych do tego celu żeli myjących o działaniu nawilżającym.

  2. Twarz należy osuszać delikatnie oklepując ją miękkim ręcznikiem.

  3. Następnie zastosuj krem nawilżający odpowiedni dla Twojego typu cery. Rób to zawsze przed nałożeniem makijażu.

  4. Jeśli masz bardzo suchą skórę używaj kremu nawilżającego również w ciągu dnia.

  5. Na koniec dnia pamiętaj aby dokładnie umyć twarz oczyszczając ją z kurzu i makijażu. W drogeriach znajdziesz różnego rodzaju mleczka do demakijażu, które oprócz oczyszczania mają właściwości nawilżające.

  6. Przed pójściem spać delikatnie, opuszkami palców wklep w skórę twarzy nawilżający krem na noc.

Reply