Jak uwolnić twarz od opryszczki?

Wiele kobiet każdego ranka podejmuje heroiczną walkę z opryszczką, która najczęściej z góry skazana jest na porażkę. Tzw. zimnica pojawia się zazwyczaj w okresie zwiększonego stresu i ogólnego osłabienia organizmu. Osobiście stosowałam wiele produktów, które miały pomóc w usunięciu opryszczki, jednakże problem zawsze powracał. Większość z nas nie zdaje sobie sprawy, że tego typy zmiany skórne są sygnałem od organizmu, mówiącym nam, że najwyższy czas zadbać o swoje zdrowie. Nauczyłam się, że absolutnie żaden produkt do stosowania zewnętrznego, dostępny w aptece nie jest w stanie całkowicie wyleczyć zimnicy, ponieważ sedno problemu tkwi w środku. Poniżej przedstawię wam kilka porad, które pomogą raz na zawsze pozbyć się opryszczki.

 

Mycie twarzy

Każdego ranka myj twarz nawilżającym i antybakteryjnym żelem, a osuszając ją ręcznikiem pamiętaj aby robić to na zasadzie delikatnego poklepywania. Pamiętaj aby przed pójściem spać dokładnie zmyć makijaż antybakteryjnym żelem. Po wysuszeniu twarzy nanieś na nią krem nawilżający na noc.

 

Zmiana diety

Musisz usunąć ze swojego jadłospisu wszelkie tłuste potrawy oraz słodkie napoje gazowane. Pamiętaj aby ograniczyć lub (jeśli to możliwe) całkowicie zrezygnować ze słodyczy. Smażone potrawy zastąp tymi gotowanymi na parze. Pamiętaj również o codziennej porcji warzyw, albowiem twój organizm potrzebuje witamin.

 

Woda

W ciągu dnia powinnaś pić przynajmniej 8 szklanek wody mineralnej, która znakomicie oczyszcza organizm z toksyn.

 

Suplementy

Możesz również wspomóc się suplementacją, jednakże nie zapominaj, że witaminy w takiej postaci nie mogą zastąpić witamin i składników mineralnych dostarczanych przez warzywa i owoce.

 

Reply