Jak oczyścić twarz miodem?

Produkty kosmetyczne sprzedawane bez recepty zawierają substancje chemiczne, które mają znaczenie dla każdego świadomego konsumenta. Ten sam świadomy konsument zdaje sobie również sprawę z tego, że kupowanie produktów zawierających wyłączne naturalne składniki może być sporym obciążeniem dla domowego budżetu. Jednakże istnieje wyjście z tej, wydawałoby się patowej sytuacji, mianowicie znalezienie „nowego” zastosowania produktów, które mamy w domu. Nie zwlekaj więc i idź do kuchni sprawdzić czy masz tam coś, co nadawałoby się do np. mycia twarzy. Jeśli masz miód to juz połowa sukcesu. Nadszedł czas żeby użyć go w innym celu niż ten, do którego jesteś przyzwyczajona. Musisz wiedzieć, ze miód ma właściwości oczyszczające i regenerujące, dzięki czemu znakomicie nadaje się do mycia twarzy. Ponadto poleca go wiele osób, którym walka z trądzikiem spędza sen z powiek, do momentu, kiedy zaczęły stosować miód.

 

  1. Zanim przystąpisz do mycia twarzy zepnij włosy i upewnij się, że kosmyki nie spadają Ci na twarz, dzięki temu unikniesz dostania się miodu do włosów.

  2. Zwilż twarz ciepłą wodą.

  3. Nalej nieco miodu na ręce i dodając odrobinę ciepłej wody rozetrzyj go delikatnie a następnie nanieś na twarz. Dokładnie, kolistymi ruchami wmasuj go w skórę. Jeśli bierzesz kąpiel lub prysznic możesz na jakiś czas pozostawić miód na twarzy i zająć sie myciem całego ciała. Podczas mycia twarzy pamiętaj, aby skupić sie na obszarach, w których wydzielanie tłuszczu jest najintensywniejsze. Jeśli myjesz twarz przed umywalką, po całym zabiegu delikatnie spłucz skórę twarzy uważając, aby nie nanieść miodu na włosy. Przepłukać

  4. Pamiętaj o tym, aby dokładnie usunąć ze skóry resztki miodu.

Reply