Jak wyszczuplić twarz?

Wraz ze wzrostem masy ciała okrągłych kształtów nabiera również Twoja twarz. Okrągłe policzki i podwójne podbródki są zmorą coraz większej ilości kobiet. Można z tym walczyć w dwojaki sposób. Jeśli oczekujesz natychmiastowych efektów i nie musisz liczyć się z kosztami dobrym sposobem jest liposukcja, czyli mechaniczne usunięcie nadmiaru tłuszczu z twarzy. Należy jednak pamiętać, że każda chirurgiczna interwencja, może być niebezpieczna dla zdrowia i życia kobiety, która zdecyduje się na taki zabieg. Mniej inwazyjną, a nawet całkowicie bezpieczną metodą są ćwiczenia. Oczywiście drugi sposób jest bardziej czasochłonny i wymaga większego nakładu pracy, jednakże nie jest kosztowny, co w większości przypadków przemawia na jego korzyść. Wysiłek fizyczny pomoże wam nie tylko wysmuklić twarz, ale również wzmocni kondycje fizyczną i poprawi waszą sylwetkę. Aby wyszczuplić swoją twarz wykonuj regularne ćwiczenia, korzystając z następujących wskazówek.

 

Ćwiczenia

Regularne ćwiczenia typu cardio, pomogą Ci w spaleniu tkanki tłuszczowej nie tylko z okolicy twarzy, ale również z całego ciała. Do zalecanych ćwiczeń należą m.in. jogging, jazda na rowerze, pływanie oraz energiczny spacer lub popularny ostatnio nornic wal king (czyli po prostu spacer z kijkami). Postaw na aktywny tryb życia, a zobaczysz że dzięki temu zrzucisz zbędne kilogramy i zyskasz atrakcyjny wygląd. Aby uzyskać lepsze rezultaty warto skorzystać z pomocy osobistego trenera, który pomoże Ci dobrać ćwiczenia niezbędne do osiągnięcia wymarzonego celu.

 

Dieta

Zadbaj o to aby Twoja dieta była bogata w błonnik, który jest łatwo dostępnym „spalaczem” tłuszczu. Obowiązkowym elementem jest obecność w diecie warzyw i owoców, które są bogate w witaminy. Jeśli masz ochotę na „coś słodkiego” zawsze sięgaj po witaminową bombę jaką SA owoce. Soczysty arbuz, czy słodkie winogrona  z powodzeniem mogą zastąpić pełną tłuszczu i cukru czekoladę. Przed rozpoczęciem diety warto również udać się do dietetyka, który dobierze najodpowiedniejszą dla Ciebie dietę.

 

Woda

Pij dużo wody. Absolutne minimum to 8 szklanek wody w ciągu doby. Ilość płynów jaką należy spożywać w ciągu dnia w dużej mierze zależy od Twojej masy ciała i trybu życia jaki prowadzisz, jednakże jak już wcześniej wspomniałam absolutne minimum to 2l wody mineralnej dziennie. Niekiedy obecność pucułowatych policzków wynika z nieprawidłowej gospodarki jelitowej, wynikiem której mogą być również długotrwałe wzdęcia. W tym przypadku picie dużej ilości wody jest również jak najbardziej wskazane, a nawet zalecane. Nie pozostaje Ci nic innego jak chwycić butelkę wody i zacząć walkę o smuklejszą twarz.

 

Alkohol a dieta

Jak wiadomo spożywanie alkoholu nie dostarcza organizmowi żadnych niezbędnych składników odżywczych, zatem najlepiej, jeśli na dłuższy czas całkowicie z niego zrezygnujesz, bądź przynajmniej ograniczysz. Oprócz tego, że alkohol stanowi potężna bombę kaloryczną, skutecznie zatrzymuję wodę w organizmie, co w wielu przypadkach jest powodem znacznego wzrostu masy ciała. Pamiętaj również, że wszystko jest dla ludzi, aczkolwiek zawsze należy zachować umiar.

 

Ogranicz sól

Sól podobnie jak alkohol sprzyja zatrzymywaniu się wody w organizmie, zatem najlepszym rozwiązaniem byłoby jej całkowite wyeliminowanie z diety. Jeśli jednak nie wyobrażasz sobie potrawy bez tej przyprawy – postaraj się ją ograniczyć. Dodatkowo sól zawiera aktywne związki powodujące wzdęcia, które jak wiadomo, nie sprzyjają dobremu samopoczuciu. Jeśli już dodajesz sól do potraw zwróć uwagę aby nie robić tego z solniczki czy z łyżeczki, a jedynie ręką, albowiem tylko wówczas masz dokładną kontrolę nad ilością przyprawy.

 

Make-up

Możesz również zastosować odpowiedni makijaż, dzięki któremu ukryjesz okrągłe policzki wysmuklając tym samym całą twarz. Pamiętaj również, że czasami wystarczy zmiana fryzury, aby cała twarz nabrała szczuplejszego wyglądu.

 

 

Trening mięśni

Jeśli masz ochotę na chwilę relaksu podczas którego ujędrnisz nieco swoja skórę to udaj się do SPA. Odpowiedni masaż twarzy nie tylko znakomicie Cie odpręży, ale przede wszystkim będzie znakomitym „treningiem” dla mięśni Twojej twarzy. Jeśli jednak wizyta w SPA jest za dużym obciążeniem dla Twojego domowego budżetu, to przenieś Salon Odnowy Biologicznej do własnego m2. W drogeriach można nabyć wiele produktów na bazie alg morskich, które oprócz działania relaksacyjnego maja właściwości ujędrniające i nawilżające, które okażą się zbawienne dla Twojej twarzy. Podczas masażu twarzy, wykonywanego w domowym zaciszu pamiętaj, aby masaż zawsze był wykonywany ku górze. Czyli wykonując jakiekolwiek ruchy dłońmi należy zawsze zaczynać od szyi i kierować się w stronę czoła.

 

Na skróty

Możesz również zafundować sobie wspomnianą wcześniej liposukcję, czyli odessanie tłuszczu. Należy jednak pamiętać, że redukcja tłuszczu z podbródka jest nieco trudniejsza i bardziej niebezpieczna, aniżeli z ud czy talii. Bardzo często efekt takiego zabiegu nie jest współmierny do oczekiwań. Liposukcja podbródka to wydatek rzędu 3000 zł.

Pamiętaj również, że zbyt szczupła i koścista twarz nie wygląda dobrze, zatem pamiętaj o najważniejszej zasadzie: ZACHOWAJ UMIAR.

 

Reply