Zioła obniżające ciśnienie

zioła na nadciśnienie

Zioła obniżające ciśnienie

To, jak wysokie jest ciśnienie naszej krwi, ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie oraz jest niezwykle istotnym wskaźnikiem stanu naszego zdrowia. Z reguły wiemy, jak je podnieść, gdy czujemy się osłabieni czy senni – wystarczy wypić kawę albo napój energetyzujący i z reguły jest lepiej. Nie oznacza to jednak, że metoda ta jest zdrowa. Podniesieniu ciśnienia służy także ruch, nagłe emocje, takie jak strach czy podekscytowanie, chociaż z reguły efekt takich działań jest chwilowy.

Nieco więcej problemów może nam sprawić obniżenie ciśnienia zbyt wysokiego, zwłaszcza, że jest ono niezwykle niebezpieczne dla naszego organizmu. Przede wszystkim konieczne jest zdiagnozowanie dolegliwości, a jeżeli jej przyczyną jest stres, konieczne jest zrelaksowanie się – wygodnie położenie się, zamknięcie oczu… Świetną metodą mającą na celu spowolnienie przepływu krwi w organizmie,a w rezultacie również obniżenie ciśnienia, jest joga, która pozwala oczyścić umysł, ciało i odzyskać wewnętrzną harmonię. Ciśnienie możemy również obniżyć, stosując naturalne metody – przestrzegając zdrowej diety, a także używając ziół. Nieco informacji na temat diety obniżającej ciśnienie, a zwłaszcza na temat ziół, znajdziesz poniżej.

Dieta obniżająca ciśnienie

Na dłuższą metę możemy zatroszczyć się o wysokość naszego ciśnienia krwi, stosując odpowiednią dietą. Bardzo wskazane jest przede wszystkim unikanie napojów alkoholowych, papierosów, a także mocnej kawy. Dodatkowo warto zmienić tłuste, ciężkostrawne potrawy na niskokaloryczne, lekkie i zdrowe, bogate we wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Zaleca się także ograniczenie soli, fast foodów, żywności wysoko przetworzonej. Natomiast warto wprowadzić do diety więcej warzyw i owoców, zwłaszcza takich jak grejpfruty, jabłka czy czosnek, a także wprowadzić do diety koenzym Q10. Jedynie wtedy, prowadząc dodatkowo regularny tryb życia i nie zapominając o aktywności fizycznej, mamy szansę na obniżenie swojego ciśnienia na tyle, iż nie będą już konieczne regularne wizyty u lekarza.

Zioła obniżające ciśnienie

Ogromną bronią w walce z nadciśnieniem są także zioła. Dla przykładu bardzo skuteczne są nalewki, m.in. nalewka z głogu oraz z aronii. Warto podkreślić fakt, że o ile zaleca się unikania picia alkoholu, o tyle picie nalewek z głogu czy aronii, rzecz jasna w rozsądnych ilościach, może doskonale pomóc w walce z nadciśnieniem. Kwiatostan głogu działa rozszerzająco na naczynia wieńcowe, zwiększają przepływ krwi. Podobne działanie wykazują flawonoidy, gdyż działają przeciw arytmii. Zioła obniżające ciśnienie znajdują zastosowanie w chorobach serca w starszym wieku, zwłaszcza miażdżycy, dusznicy bolesnej, nadciśnieniu oraz choroby spowodowane nadwagą i otyłością. Surowce głogu wchodzą w skład licznych preparatów ziołowych.

Również inne zioło, kozłek lekarski, na przykład w postaci herbatki ziołowej, może być pomocny przy nadciśnieniu. Niemieckie źródła medyczne podały, że kozłek lekarski jest efektywnym środkiem w leczeniu nerwowości, zdenerwowania oraz leczy problemy ze spaniem związane z nerwicą. Zioło to jest używane z innymi ziołami w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi spowodowanego przez stres i nerwicę.

Warto znać takie naturalne sposoby obniżania nadciśnienia, czy to w profilaktyce zawałowej, czy w przypadkach, kiedy ciśnienie nagle wzrośnie, a nie mamy pod ręką żadnego leku przepisanego przez naszego lekarza, by ustrzec się przed negatywnymi skutkami nadciśnienia.

Reply