Czas na relaks

Zły nastrój dopada nas bez względu na porę roku – możemy się go spodziewać nie tylko w jesienne czy zimowe popołudnia, ale także latem.

Jeżeli czujesz, że Twoja wytrzymałość niedługo osiągnie punkt kulminacyjny, nie czekaj, aż wybuchniesz, tylko zawczasu zastosuj sztuczki medycyny naturalnej, które ukoją nerwy i sprawią, że od razu poczujesz się spokojniej.

Środków jest wiele – tylko od nas zależy, co wybierzemy. Zrelaksować się pomoże nam np. uspokajająca ziołowa herbata. Możemy wybrać klasyczny napar z ziela melisy lekarskiej, znanej ze swoich właściwości kojących cały układ nerwowy, leczącej objawy stresu; herbatkę z rumianku z miodem oraz cytryną, kojącą, działającą rozkurczowo i przeciwzapalnie, czy gotową mieszankę antystresową, np. Chwilę Relaksu Wellness Vitax, również wyciszającą i działającą rozkurczowo.

Pomagają także relaksujące kąpiele z dodatkiem olejków eterycznych. Nerwy wyciszają m.in. lawenda, pomagająca przy bezsenności i nadpobudliwości, melisa, pomarańcza czy gotowe mieszanki, dostępne w każdej zielarni. Po kąpieli warto nałożyć na twarz odprężającą maseczkę, wmasować w ciało wonny balsam lub olejek i poprosić kogoś bliskiego o masaż.

Stres złagodzić pomogą nam także piękne aromaty rozpylone w powietrzu. Warto używać ich zarówno w domu, jak i w pracy, ale trzeba mieć na uwadze upodobania zapachowe współpracowników oraz bliskich. Godne polecenia są np. świece zapachowe, odświeżacze powietrza, olejki aromaterapeutyczne, kadzidełka, kominki aromaterapeutyczne czy świece żelowe, z kompozycjami zapachowymi działającymi kojąco na nerwy, m.in. z bergamotki, czekolady, jagód, miodu, róży, konwalii, jaśminu, paczuli, drzewa sandałowego czy wanilii.

W bardziej zaawansowanych problemach z nastrojem warto sięgnąć po tabletki zawierające wyciszające zioła. Ich zaletą jest to, że nie uzależniają, a w związku z tym można je brać przez dłuższy czas. Wato wspomnieć np. SeniMax, czyli mieszankę zawierającą kozłka lekarskiego, passiflory i szyszki chmielu, łagodzącą stany lękowe i ułatwiającą zasypianie, Relanę Forte, z ekstraktem z waleriany w wysokiej dawce, Kalmas, na bazie ziela z kozłka lekarskiego i szyszek chmielu, czy zwykłą Relanę, zawierającą kozłka lekarskiego i melisę, działającą w ciągu 30 minut.

Niezależnie od wybranych przez nas metod warto jest dobrze wyeliminować stres ze swojego życia i nauczyć się patrzeć na świat z dystansem – nic tak nie szkodzi, jak niepotrzebne zmartwienia i zaprzątanie sobie głowy życiowymi niepowodzeniami.

 

 

Reply