Dobieranie kolorów ubrań

dopasowywanie kolorów ubrań

Dobieranie kolorów ubrań

Dobierając kolory ubrań najlepiej jest wybrać jeden decydujący kolor, a następnie do niego dobierać pasujące kolory. Wybierając kolory dla siebie, nie zapominaj również o tym, że jasne kolory pogrubiają, a ciemne wyszczuplają, dlatego warto dopasowywać kolory również do swojej sylwetki.

Ubierając się, najbezpieczniej jest ograniczyć się do trzech kolorów, dzięki temu nie będziemy wyglądać zbyt pstrokato i kiczowato.

Czerń i biel to dwa kolory, które doskonale łączą się ze wszystkimi barwami. W takim przypadku masz duże pole do popisu. Znakomitym połączeniem jest także połączenie samej czerni z bielą, które wygląda bardzo elegancko.

Cytrynowy żółty pasuje do zieleni, fioletu, bladego błękitu, szarości oraz czerni, natomiast kolor blady żółty pasuje do ciemnej czerwieni, czerni, błękitu, zieleni, brązu, lawendy i turkusu.

Brązy można zestawiać z różem, czerwienią, błękitem, bielą oraz turkusem.

Szarości dobrze komponują się z błękitami, różami, czerwienią i jasną zielenią.

Intensywna czerwień natomiast korzystnie wygląda z bielą i czernią. W przypadku chłodnej czerwieni możemy zdecydować się też na fiolety i pomarańcze. Delikatna czerwień znakomicie wygląda w połączeniu z szarościami, zielenią, brązem i różnymi odcieniami kremowego.

Błękity można połączyć z bielą, złotem, czerwienią oraz fioletem.

Zielenie łączymy z odcieniami zielono-błękitnymi, różowymi, szarością, matowym różem lub z żółtym.

Dobierając kolory ubrań, patrzmy również na to, w których kolorach wyglądamy korzystnie i dobrze się czujemy. Nie warto ślepo podążać za modą i kupować bluzeczkę w kolorze czerwonym, który przykładowo aktualnie jest na topie, a w którym nie wyglądamy najlepiej. Lepiej kupić więc ubranie w kolorze, który wiemy, że pasuje do naszego typu urody i podkreśli w nas to, co najpiękniejsze.

Reply