Jak dobrać jeansy do typu figury?

jeansy

Jak dobrać jeansy do typu figury?

Odkąd kobiety złamały odwieczne tabu i założyły spodnie, rynek się zmienił i otworzył na ich potrzeby. Niekwestionowanym i ponadczasowym hitem okazał się jeans – materiał, z którego obecnie produkuje się spodnie najczęściej. Współczesne sklepowe półki uginają się od przeróżnych modeli jeansowych spodni. Możemy znaleźć wśród nich rurki, rybaczki, dzwony, szwedy, jeansy typu baggy itp. – wybór jest naprawdę ogromny.

Ciężko jest więc niejednokrotnie wybrać jeansy, które będą dla nas najlepsze – które podkreślą atuty naszej figury i zakryją mankamenty. Jak więc wybrać jeansy i na co zwracać uwagę? Podpowiadamy dzisiaj.

Szukając jeansów, musimy pamiętać zwłaszcza o tym, iż mają być przede wszystkim wygodne i dopasowane do naszej figury. Nie kierujmy się tylko modą, gdyż to, co w danym momencie jest modne, wcale nie musi pasować akurat nam. Jest tyle fasonów klasycznych, na które moda nigdy nie przemija, że na pewno znajdziemy coś dla siebie.

Jak wybrać kolor jeansów?

Kolor ma znaczenie – także w przypadku spodni jeansowych. Sprawdza się tutaj zasada, że jasne kolory optycznie powiększają, natomiast ciemne optycznie pomniejszają, warto się więc nią kierować. Dlatego właśnie:

  • jasne jeansy świetnie sprawdzą się w przypadku kobiet szczupłych, które dobrze wyglądają w jasnych kolorach,
  • niebieskie i granatowe jeansy to propozycja raczej uniwersalna, zarówno dla kobiet szczupłych, jak i nieco pulchniejszych,
  • po jeansy ciemno granatowe mogą śmiało sięgać kobiety o regularnej budowie, a także lekko puszyste, oraz panie, które lubią męski styl ubierania się,
  • po jeansy czarne powinny sięgać kobiety lekko puszyste, o pełniejszych biodrach i udach.

Jak wybrać fason jeansów?

Również fason jeansów można dobrać idealnie do typu figury.

Posiadaczki szerszych ud lub ud zbyt wąskich będą dobrze wyglądały w prostych jeansach z lekko obciążonym stanem – jednak nie w biodrówkach.

Panie o wąskiej talii powinny sięgać po biodrówki, które podkreślają wcięcie w talii.

Panie z nieco wystającym brzuchem powinny natomiast kupować spodnie z lekko podwyższonym stanem, idealnie dopasowane w talii, z prostymi nogawkami.

Zbyt krótkie nogi można wydłużyć, kupując spodnie za długie o rozmiar, do tego ubrać buty na obcasie – i gotowe.

W przypadku zbyt długich nóg można natomiast podwinąć nogawki – da to optyczny efekt skrócenia nóg.

Jak wybrać grubość materiałów jeansów?

Wybierając materiał jeansów, trzeba zwrócić uwagę na to, aby był miękki i dobrze układał się na ciele. Jeans cieńszy sprawdzi się w przypadku luźnych fasonów, jeans z dodatkiem elastanu – w przypadku modeli dopasowanych. kieszenie jeansów?

jeans

Reply