Jak makijażem uwydatnić kontur twarzy?

Makijaż jest świetnym sposobem na uwydatnienie konturu twarzy i zakrycie niedoskonałości. Pokaże Ci, jak w krótkim czasie przy pomocy bronzera i sypkiego pudru uzyskać ciekawy efekt. Warto abyś zaglądnęła TU i TU, a dowiesz się również, jakiego kształtu jest Twoja twarz i w jaki sposób nakładać róż na policzki, aby wyglądać oszałamiająco. Do podkreślenia konturu twarzy będziesz potrzebować:

 • Bronzer w pudrze

 • Puder rozświetlający

 • Róż

 • Podkład

 • Puder transparentny

 • Pędzle kosmetyczne

 

 1. Zawsze przed nałożeniem makijażu musisz pamiętać o dokładnym oczyszczeniu twarzy. Wskazówki dotyczące prawidłowego oczyszczania twarzy znajdziesz TU.

 2. Kolejnym krokiem jest nałożenie podkładu. Połowę sukcesu stanowi wybór odpowiedniego odcienia, który powinien być jak najbardziej zbliżony do kolorytu Twojej cery. Pamiętaj, aby puder nałożyć w ten sposób, aby nie było widać granicy między pudrem a skórą. Dotyczy to w szczególności obszaru linii włosów i żuchwy.

 3. Kolejnym krokiem jest nałożenie transparentnego pudru. Nie przesadzaj z jego ilością.

 4. Wciągnij policzki, aby zobaczyć kości policzkowe, pod które powinnaś nanieść puder brązujący. Pamiętaj, aby dodać nieco bronzera również na grzbiet nosa i skronie. Spraw, aby obszary pokryte bronzerem mimo ciemniejszego odcienia, stanowiły spójną całość z resztą twarzy.

 5. Następnie na grzbiet policzków nanieś róż. Staraj się sie wyciągnąć rumieniec delikatnie w stronę skroni, zadbaj również o to, aby zbliżając się do linii włosów lekko sie zwężał. Delikatnie opuszkami palców zniweluj różnicę tonalną między bronzerem a różem w pobliżu linii włosów.si

 6. Teraz czas na wykorzystanie pudru rozświetlającego. Niewielką ilość nanieś pędzlem wokół zewnętrznych kącików oczu. Dodaj go również na kości policzkowe, podbródek i skronie.

 7. Dokładnie sprawdź czy na Twojej twarzy nie wydać ostrych różnić między danymi odcieniami. Jeśli takowe się pojawią, delikatnie czystym pędzelkiem postaraj się je zrównoważyć.

Reply