Usta perfekcyjne

Pięknie pomalowane usta stanowią ważny element twarzy, dlatego warto zawsze pamiętać o starannym ich makijażu. W końcu są one świetnym wabikiem, któremu nie oprze się żaden prawdziwy mężczyzna, dodają też niewątpliwie każdej kobiecie szyku oraz elegancji.

Aby szminka przetrwała na ustach dłużej niż tylko do pierwszej wypitej filiżanki kawy, warto pamiętać o kilku faktach. Ogromne znaczenie ma szminka, jaką wybierzemy – możemy zdecydować się na klasyczną, dość nietrwałą, transparentną, przejrzystą, trwałą lub o przedłużonej trwałości, niestety trudno rozprowadzającą się, non-transfer, czyli niepozostawiającą śladów, która niestety wysusza nieco usta, a także trwałą szminkę nawilżającą, która nawilża, natłuszcza, dobrze się trzyma i chroni przed promieniami UV.

Bardzo ważne jest także to, w jaki sposób pomalujemy usta. Jest kilka zasad, których warto przestrzegać, a wtedy nasz makijaż przetrwa nawet namiętne pocałunki.

Zasady malowania ust

  1. Na początek nanosimy na usta cienką warstwę podkładu i delikatnie pudrujemy.
  2. Następnie obrysowujemy usta konturówką, rozpoczynając od kącików. Konturówka powinna być maksymalnie o 1 odcień ciemniejsza od szminki. Krok ten możemy pominąć, jeżeli nasze wargi nie wymagają korekty, ewentualnie jeżeli lubimy naturalny rysunek i nie zależy nam na wyrazistym podkreśleniu ust.
  3. Obok podkreślenia ust konturówką możemy również narysować nią gęste pionowe kreseczki na całej powierzchni warg i rozetrzeć je.
  4. Specjalnym, płaskim pędzelkiem z dość sztywnym włosiem nakładamy na usta szminkę – dzięki temu szybciej wchłonie się ona w usta.
  5. Przyciskamy do ust chusteczkę higieniczną, która zbiera nadmiar tłuszczu, następnie jeszcze raz pudrujemy usta sypkim pudrem i ponownie nakładamy szminkę.
  6. Aby optycznie uwypuklić usta, nakładamy błyszczyk na środkową część warg.

Przestrzegając powyższych zasad, zapewnisz sobie trwały, piękny makijaż ust, który będzie przyciągał spojrzenia i wzbudzał zachwyt, zwłaszcza wśród mężczyzn. Poczujesz się też komfortowo, elegancko i już nigdy więcej nie będziesz obawiać się, że zjedzenie lub wypicie czegoś sprawi, że z Twoich ust zniknie szminka.

Reply