Jak zdrowo chudnąć

dietaNajważniejszą kwestia procesu odchudzania jest akceptacja samego siebie i wyznaczanie celu, do którego chcemy dążyć no. utrata określonej liczby kilogramów, pozbycie się zbyt dużej ilości tłuszczu  na brzuchu, cellulitis na udach i pośladkach, więcej tkanki mięśniowej zamiast tłuszczowej. Nasze cele powinny być realne do osiągnięcia  w danym czasie i przede wszystkim musi uwzględnić aspekty zdrowotne.

Telewizja  i prasa codziennie zasypują nas informacjami  dotyczącymi coraz to nowszych informacji , cudownych produktów odchudzających. Oczywiście niektóre suplementy w bezpieczny sposób  wspomagają odchudzanie , ułatwiając nam walkę z nadmierną tuszą . Jednak ich przyjmowanie przy niezdrowej diecie  i braku ruchu, niewiele pomoże.

nie przegładzaj się

Drakońskie głodówki , które polegają na zjadaniu bardzo małej ilości kalorii, nie wpływają pozytywnie na  stan naszego zdrowia. po skończeniu takiej diety, wracając do zjadania normalnej ilości kalorii, powoduje znaczne zwolnienie procesów metabolicznych. po zakończeniu diety  i powrocie do normalnego  odżywiania , wysyłamy do mózgu sygnał  wyłączający  funkcjonowanie w trybie awaryjnym. Dla organizmu jest to znak , iż trzeba zacząć ” chomikować” energię , na wypadek kolejnej głodówki. Stajemy się  ofiarami efektu jo-jo.

  1. Planowanie.Przed rozpooczęciem procesu odchudzania warto jest go wcześniej przemyśleć  i zaplanować. Na początek zastanówmy się z jakich niezdrowych produktów moglibyśmy zrezygnowac  w ciągu dnia, a jeśli jest ich spora ilość, to jakimi przekąskami  dobrze byłoby je zastąpić. Tu największą uwagę warto poswięcić eliminacji produktów bogatych w tłuszcze  nasycone i cukier. Są to substancje wysokokaloryczne , które nie wnosza korzysci  dla naszego zdrowia. Warto równiez wyeliminować z diety fast-food i wszelkie słodycze, ponieważ zawieraja one duże ilości tłuszczów nasyconych, które sa jedna z głownych przyczyn otyłości, chorób serca i układu krażenia.
  2. Wybieranie zdrowej żywności. robiąz zakupy starajmy się wybierac zróznicowane , wartościowe artykuły. Kupujmy warzywa i owoce. zamiast czerwonego mięsa  i tłustych wędlin kupujmy  chudy drób i ryby, które zawieraja kwasy omega 3  wspomagające odchudzanie  i wpływające na obnizenie złego cholesterolu we krwi. Słodkie gazowane napoje zastąpmy woda mineralna lub cherbatami ziołowymi. dieta_Ograniczmy spożywanie ziemniaków, klusek, białego ryży oraz jasnego pieczywa, poniewaz te produkty zawieraja wysoki index glikemiczny. Po ich spożyciu  szybko robimy się głodni i w konsekwencji i w konsekwencji zjadamy kolejną porcję kalorii. Dlatego takie produkty zastąpić lepiej produktami o niskim indeksie glikemicznym, tj. ciemne pieczywo, brązowym ryżem, kaszą gryczaną , pełnowartościowymi produktami bez cukru. Dzięki nim cały czas  czujemy się lekko  najedzeni i nie mamy potrzeby stałego podjadania . Dodatkowym atutem wymienionych produktówjest wysoka zawartość błonnika , który znajdziemy równiez w roślinach strączkowych oraz w warzywach i owocach. błonnik reguluje perystaltykę  jelit poprzez mechaniczne drażnienie , po spożyciu pęcznieje  w żołądku, zmniejszając uczucie głodu, bezpośrednio stabilizuje tężenie cholesterolu w organizmie  i glukozy we krwi, oczyszcza organizm z metali ciężkich.Dobrze jest równiez spożywać białko . Zrezygnować z masła, śmietany, czy  tez tłustego mleka, ponieważ produkty te zawierają nasyconych kwasów tłuszczowych. Zamiast nich wybierajmy jogurty, kefiry, chudy ser i mleko. Zrezygnujmy ze smażenia . Warto zacząć przyrządzac dania duszone, pieczone, owoce i warzywa podawac świeże. Warto równiez jeśc powoli, gdyż jedząc dużo i szybko przegapiamy moment gdy nasz mózg wysyła sygnał, że jesteśmy najedzeni, a nasz brzuszek zmiesci dużo. Dobrze jest równiez przed posiłkiem wypic dwie szklanki wody, które sprawiają, że czujemy się szybciej syci. Nasz jadłospis korzystnie jest uzupełnic suplementami diety, które  wspomagają proces odchudzania  i stanowia dodatkowa , zwenętrzna motywację. Niektóre z nich pomagaja w oczyszczaniu organizmu, inne z kolei przyśpieszają przemianę materii, ułatwiając spalanie tkanki tłuszczowej.
  3. Co za dużo to niezdrowo. Powinniśmy zachować również umiar w jedzeniu zdrowych produktów. Pamiętajmy również, że gdy zjadamy więcej substancji odżywczych niż potrzebujemy, nasz organizm zmienia je w tłuszcz i gromadzi. Ważne jest również by  w ciągu dnia znaleźć czas na 5-6 mniejszych posiłków i by nie zapominać o śniadaniu. Bez tych dwóch istotnch zasad zdrowe odchudzanie nie ma sensu. Dzięki niewielkim porcjom nie narażamy przewodu pokarmowego na nadmiar pracy, a w rezultacie  nie ryzykujemy odkładania niewykorzystanej energii z pożywienia w postaci tkanki tłuszczowej.
  4. Ruch. Podczas procesu odchudzania nie możemy zapominac o aktywności fizycznej, jest to niezwykle ważny aspekt, bez którego trudno jest zdrowo funkcjonować. Nie chodzi tu nawet o morderczy trening, po którym nie mamy na nic sił, ale o zwykły szybki spacer, czy tez pół godziny na kilka ćwiczeń wzmacniających. Mobilizacja do pracy w domu , czy w ogródku to równiez dobra forma ruchu, która pomoże nam ćwiczeniaspalic  sporo kalorii i zrobi =ć coś pożytecznego, najlepszym rozwiązaniem niwelującym  tkanke tłuszczowa , jest aktywnośc tlenowa, czyli długotrwały wysiłek o umiarkowanej intensywności. Stosowany regularnie pomoże  nie tylko schudnąć, ale także usprawnić działąnie  układu krążenia  i serca. Ruch sprzyja równiez pozbywaniu się  fałdów  skóry, powstałych przy odchudzaniu. Aktywnośc fizyczna wpływa bowiem na ujędrnienie naszego ciała, dzięki czemu zachowuje ono młodszy wygląd.
  5. Konsekwencja w działaniu. Chcąc schudnąć  musimy się trzymac  wymienionych wyżej zasad, traktując je jako żelazne. po ustaleniu konkretnych  godzin posiłków , nie podjadamy niczego między nimi. Jeśli zrezygnowaliśmy  całkowicie ze słodyczy, to nie powinniśmy  po nie sięgać  pod żadnym pozorem. Gdy postanowiliśmy ćwiczyc pół godziny dziennie to realizujemy  wyznaczone zadanie konsekwentnie. Zdrowe naturalne odchudzanie musi byc rozłożone w czasie , tak by chudnąc ok. 0,5 kg na tydzień. Po osiągnięciu określonego celu, zwiększamy stopnioweo porcje energetyczne , az do powrotu do normalnych ilości, ale nie wracamy juz do nieprawidłowych nawyków żywieniowych

Reply