Kawa z kapsułki

Ekspres kapsułkowy

Ekspres kapsułkowy

Dziś każdy z nas może mieć w domu kawę z kapsułki. Nie trzeba kupować do tego drogich ekspresów i wymyślnych urządzeń. Aromatyczne cappuccino lub coffee latte można przygotować w niecałą minutę, a kawa z ekspresu kapsułkowego jest równie dobra jak ta robiona w kawiarni.

Ekspres kapsułkowy

Taki ekspres zrobi wszystko sam i nie trzeba go po każdym użyciu czyścić. Do każdego modelu są przeznaczone odpowiednie kapsułki, dlatego zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego urządzenia, sprawdźmy koniecznie, jakie kawy oferuje producent i w jakiej są one cenie.

Zwróćmy też uwagę na obsługę takiego urządzenia. Po włączeniu urządzenia do środka należy włożyć kapsułkę i wybrać wielkość kawy, a nawet jej intensywność. Po przygotowaniu wystarczy tylko wyrzucić zużyty pojemniczek do kosza. Nie musimy opróżniać pojemnika z fusami, odpowietrzać ekspresu ani go odkamieniać.

Jeśli chodzi o koszt ekspresu na kapsułki, to cena waha się od 200 do 700 złotych. Wiele zależy od producenta, możliwości ekspresu i funkcji, jakie oferuje. Znajdziemy takie o energooszczędnym systemie podgrzewania wody, z systemem drop stop (zapobiegającym kapaniu), czy z możliwością robienia herbaty i czekolady z kapsułek.

Dla zwolenników kawy z mlekiem są do wyboru ekspresy ze spieniaczem albo takie, do których używa się kapsułek z mlekiem w proszku. Jeśli chodzi o obsługę spieniacza, to wlewamy do niego po prostu zwykle mleko i po chwili mamy ciepłą, puszystą piankę. Mleko w kapsułkach jest łatwiejsze w przygotowaniu, ale może nam  przeszkadzać jego specyficzny posmak. Cena kawy z mlekiem będzie również wyższa, bo opakowanie zawierające 16 kapsułek wystarczy na 8 kaw, a połowa tych kapsułek to mleko.

Każdy wybierze dla siebie odpowiedni sprzęt do robienia kawy, nie ma czego się obawiać i warto wypróbować ekspres kapsułkowy.

Czy kawa z kapsułki jest dobra?

Na pewno większość z nas stwierdzi, że nie wiadomo, co jest w kapsułce, więc nie warto się truć i codziennie raczyć się kawą z ekspresu. Obawiamy się, że w pojemniczku jest jakaś chemiczna mieszanka, ale to nieprawda. W rzeczywistości każda kapsułka zawiera tylko zmielone ziarna kawy. Są one hermetycznie zamknięte, więc nie tracą mocy ani aromatu.

Koszt również nie jest wysoki. 10 kapsułek kosztuje w granicach 10-15 zł, zatem cena jednej waha się od 1 zł do 1,5 zł. Możemy wybierać kawy tradycyjne lub o różnych smakach: wanilii czy karmelu, a raz na jakiś czas producenci wypuszczają limitowaną serię kaw o aromacie owoców czy orzechów laskowych.

Reply