Kredyt gotówkowy

kredyt  gotówkowy

Kredyt gotówkowy

Trzeba uważać przy zaciąganiu kredytu, bo  brak formalności oraz niskie raty przy podpisywaniu umowy są często tylko chwytem marketingowym. Bywa, że promocyjne oprocentowanie kończy się już po pierwszym  roku spłaty, a za brak formalności musimy zapłacić drogim kredytem.

Jak nie dać się złapać na promocyjny haczyk i wybrać najlepiej? Więcej o tym poniżej.

Jak szukać kredytu?

Nie trzeba szukać daleko. Najpierw można udać się do banku, w którym mamy rachunek. Dla swoich klientów ma on zazwyczaj korzystniejsze warunki i oferty pożyczek gotówkowych. Możemy też zapytać w bankach, które już udzielały nam pożyczek – na podstawie wzorowej historii spłaty mogą zaoferować lepsze warunki. Zawsze jednak należy prosić o szczegółową ofertę, wzór umowy kredytowej oraz harmonogram z wysokością rat.

Spotkanie z doradcą

Jeśli już zdobędziemy ofertę własnego banku, warto wybrać się z nią do doradcy finansowego. Łatwo można porównać u niego, to co proponuje konkurencja. Należy też zwrócić uwagę na dodatkowe koszty, takie jak ubezpieczenie czy obowiązkowe karty kredytowe lub założenie konta.

Uwaga na promocje!

Na rynku kredytów też zdarzają się promocje oraz okazje i niewykluczone, że w promocji upolujemy atrakcyjną pożyczkę. Zawsze jednak trzeba prosić o harmonogram spłaty i porównywać w dwóch albo trzech różnych okresach (na 2,3 lub 5 lat). Zwróćmy też uwagę na ostateczne kwoty rat, a nie na procenty. Sprawdzajmy też czy nie ma ukrytych zobowiązań, np. konto, a jeśli tak, to ile kosztuje jego prowadzenie. Warto również zapoznać się z oprocentowaniem czy nie wzrośnie po okresie promocji, czy trzeba wykupić ubezpieczenie itp.

Można również dowiedzieć się o opłaty, jeśli spóźnimy się z ratą. Koszty tzw. przeterminowanych kredytów bywają czasem bardzo wysokie.

A jeśli zmienimy decyzję?

Od podjętej decyzji możemy się odwołać, mamy na to 14 dni. W takim przypadku składamy oświadczenie, ze rezygnujemy  z kredytu bez podawania powodów. Mamy niecały miesiąc na to by zwrócić bankowi całą kwotę pobraną wraz z ewentualnymi odsetkami.

Decyzja jest łatwa, ale zobowiązanie pozostaje na długi czas, dlatego zastanówmy się dwa razy zanim podpiszemy zobowiązanie kredytowe.

Reply