Majówka we dwoje

majowka we dwoje

Majówka we dwoje

Robi się coraz cieplej, a my rozglądamy się za pomysłami na wyjazd we dwoje, aby zregenerować siły, pobyć chwile razem, odpocząć i polenić się.

Jak wybrać dobre miejsce na wypoczynek, gdzie wyjechać i co robić aby się nie nudzić? Zapraszam do lektury!

Leniuchowanie kontra zwiedzanie

Pomysłów na majowy długi weekend nie brakuje. Musimy tylko zdecydować, czy będzie to wyjazd krajowy czy zagraniczny oraz czy nastawieni jesteśmy na leżenie w słońcu czy aktywne spędzenie tego czasu.

Jeśli nasz związek potrzebuje odmiany, bliskości, większego zaangażowania obu stron, warto wybrać się na weekend do spa, gdzie odpocznie nasze ciało i umysł, a my będziemy mogli cieszyć się bliskością naszej połówki. Rezerwacją miejsc warto zająć się wcześniej, nawet na początku roku, by mieć najlepsze warunki. Polskie miasta proponują wiele miejsc z salonami spa, choćby uzdrowiska czy kurorty nadmorskie.

W przypadku, gdy nudzi nas leżenie, masaże itp, można wybrać bardziej aktywną formę- wyjazd do ciekawych miast Polski czy Europy lub zaszaleć w miejscach, które proponują niezwykłe atrakcje, jak lot parolotnią czy skok ze spadochronu. Trzeba zaznaczyć, że w najbardziej znanych miastach Polski może być ścisk i tłum ludzi, dlatego warto wybrać mniej oblegane tereny.

Góry czy morze?

Czas we dwoje można również spędzić aktywnie. Wyjazd w góry, nocowanie w namiocie lub domku w górach znacznie może nas do siebie zbliżyć i odświeżyć ukryte uczucia. Znajdzie się coś dla miłośników wspinaczki – Tatry, jak i mniej zaawansowanych – Pieniny lub Góry Stołowe.

Jeśli nie lubimy gór, warto wybrać morze. Spacery wieczorem po plaży, ogniska, a nocą tańce i kąpiel w morzu ( o ile pogoda dopisze ). Trzeba się liczyć z tym, że pogoda może być kapryśna i nasze plany się nie sprawdzą, warto wtedy, będąc nad morzem odwiedzić ciekawe miejsca w Gdyni, tj. Oceanarium czy zoo lub ogród botaniczny w Gdańsku Oliwie. Pomysłów nie brakuje.

Tniemy koszty

Są przypadki, kiedy nie możemy sobie pozwolić na daleki wyjazd krajowy, nie mówiąc już o zagranicznym. Dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest pozostanie w domu i zorganizowanie sobie czasu samemu. Wycieczki rowerowe, grille, ogniska, wypady ze znajomymi, to jedne z typowych form odpoczynku. Jeśli chcemy zrobić coś dla siebie i drugiej osoby warto zrobić coś szalonego, coś czego jeszcze nie robiliśmy, np.: gokarty, kajaki, lot paralotnią. Nie jest to duży koszt, a przeżycia niesamowite.

Dla chcącego nic trudnego i jeśli ma się chęci, to zawsze znajdzie się czas i miejsce dla siebie nawzajem.

Reply