Algi sposobem na wieczna młodość

Zielononiebieskie glony, które najczęściej można spotkać w morzach, coraz częściej goszczą też na aptecznych półkach i w naszych domach.

Oczywiście nie spożywa się ich w postaci surowej, a w postaci suplementów diety, jako preparaty w kapsułkach. Algi, szczególnie chlorella i spirulina, znane są obecnie ze swoich dobroczynnych właściwości.

Są bogatym źródłem witamin, szczególnie z grupy B, mikroelementów, białka. Zawierają również fenyloalaninę, która zmniejsza uczucie głodu, stąd też algi są idealnym suplementem wspomagającym odchudzanie.

Jeśli więc myśli się o detoksykacji organizmu, najlepiej czynić to wspomagając się działaniem alg morskich. Są one stosunkowo niedrogie i można wybierać wśród preparatów z różnych półek cenowych, w różnej wielkości opakowaniach, przez co dostępne są dla każdego, a ich działanie jest porównywalne bez względu na cenę.

Oczyszczanie organizmu warto przeprowadzać przynajmniej raz do roku. Podczas restrykcyjnej diety i picia dużych ilości płynów, warto pamiętać także o suplementacji preparatami z alg. One nie tylko sprawią, że dieta będzie przyjemniejsza, bo dostarczy wszystkich niezbędnych składników bez zaśmiecania organizmu, ale i skuteczniejsza – bo uniknie się wtórnego wchłaniania toksyn, co jest zagrożeniem przy zwykłych dietach.

Oczyszczanie organizmu najlepiej zacząć od zdobycia fachowej wiedzy na ten temat, szczególnie e zakresie suplementacji algami. Pomoże to uniknąć rozczarowań, ale także skutków ubocznych, gdyby okazało się, na przykład, że osoba, która chciała zastosować algi jest chora na fenyloketonurię, w związku z czym nie powinna zażywać produktów zawierających fenyloalaninę. Ponadto im większej wiedzy zaczerpnie się, tym bardziej świadome jest oczyszczanie organizmu.

Reply