Plastry oczyszczające

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, że zewsząd jesteśmy atakowani toksynami różnego pochodzenia. Trujące są nie tylko papierosy., alkohol czy czarko tyki, które człowiek sam podaje do organizmu i wykorzystuje ich trujące właściwości, ale także produkty spożywcze, w którymi mamy do czynienia na co dzień – konserwy, słodycze, zupki instant, fast foody, słodkie napoje i wiele innych.

To one stopniowo doprowadzają do kumulacji w naszych ciałach substancji toksycznych, które choć nie wywołują u każdego bezpośredniej reakcji na składniki toksyczne, to odkładają się w naszych tkankach i powodują, że jesteśmy ociężali, ospali, a jednocześnie bezsenni, nie czujemy przypływu energii, bolą nas różne części ciała, częściej chorujemy, mamy niższą odporność, a większą podatność na stresy.

Dlatego też człowiek szuka sposobów na to, by z łatwością pozbyć się tych toksyn z organizmu, a przez to poczuć się młodziej, zdrowiej i lepiej.

Plastry oczyszczające – hit czy kit?

Od niedawna można ujrzeć reklamy rzekomo cudownych środków na oczyszczanie organizmu z metali ciężkich, w postaci specjalnych plastrów przyklejanych na podeszwę stopy. Jakie jest ich rzeczywiste działanie i co sądzą na ten temat specjaliści?

Czy plastry oczyszczające są tak skuteczne jak zachwalają to reklamy telewizyjne?

Na forach internetowych aż wrze od dyskusji na temat ich skuteczności. Produkt kupuje się za około 150 złotych, w zależności od producenta, a czas jego stosowania to około 2-3 tygodnie. Po tym okresie pacjent ma poczuć odczuwalną różnicę w stanie swojego zdrowia.

Działanie plastrów ma być widoczne przez zostawianie czarnych śladów na plastrze po jego zdjęciu, z biegiem czasu plastry mają być coraz jaśniejsze, co ma świadczyć o coraz mniejszej zawartości metali ciężkich w organizmie.

Wiele osób, które stosowały plastry skarży się, że to nie jest dobry sposób na oczyszczanie z organizmu – nie czują po tym żadnej poprawy, a plastry  po 3 tygodniach stosowania jak były czarne, tak pozostają po zdjęciu ich rankiem.

Oczywiście na stronach producentów i sprzedawców można znaleźć szereg różnych dowodów na potwierdzenie skuteczności ich działania – opinie kupujących, rzekomych specjalistów, medyczne definicje potwierdzające skuteczność połączenia konkretnych składników plastra.

Z drugiej strony – plastry można kupić już za 6-10 złotych w różnych, niekoniecznie specjalistycznych sklepach.

Gdyby rzeczywiście były tak dobre, czy ich cena byłaby tak zróżnicowana? W większości przypadków okazuje się, że plastry nie działają zbyt dobrze na organizm ludzki, a w najlepszym przypadku nie szkodzą.

Efekt ich stosowania zależy w dużej mierze od organizmu, stylu życia, wieku, stanu zdrowia i innych czynników, stąd też trudno wyrokować o ich skuteczności.

Nie da się jednak ukryć, że oczyszczanie organizmu za pomocą specjalnych plastrów na w sobie coś z efektu placebo – w końcu każdy z nas marzy o idealnym sposobie poprawy zdrowia, w który nie trzeba wkładać absolutnie żadnego wysiłku, ani też wielkich sum pieniędzy.

Reply