MLM jako szansa na dodatkowy dochód

MLM jako szansa na dodatkowy dochód

MLM jako szansa na dodatkowy dochód

Tematyka MLM, czyli marketingu sieciowego, jest znana praktycznie każdemu.

Bywa on jednak mylony z piramidami finansowymi, co często jest przyczyną jego negatywnego postrzegania. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, czym tak naprawdę jest marketing wielopoziomowy.

Zalety i sposób działania marketingu sieciowego

Sposób funkcjonowania marketingu sieciowego jest naprawdę prosty. Pieniądze zarabia się na dwa sposoby, nie tylko otrzymujemy marże ze sprzedanych przez nas produktów, ale także dostajemy prowizję od obrotu osób przez nas zaproszonych. Oznacza to, że na dobrą sprawę nie musimy niczego sprzedawać, ponieważ dodatkowy dochód jest generowany przez osoby, które zaprosimy.

Z samymi produktami możemy najczęściej zrobić co tylko chcemy, wcale nie musimy ich sprzedawać. Często spotykane jest kupowanie ich wyłącznie na własny użytek, ewentualnie na niewielką sprzedaż. Wynika to z faktu, że to od nas zależy co chcemy osiągnąć, wyniki będą proporcjonalne do naszego zaangażowania.

Dlaczego marketing sieciowy działa?

Ponieważ jest to sposób sprzedaży, który pozwala zaoszczędzić firmie produkującej dany produkt na wydatkach, które są związane m.in z reklamą, dystrybucją w sklepach, itp. Dzięki temu koszty normalnie przeznaczane na te cele, stają się zarobkiem ludzi zajmujących się MLM. Oczywiście ważna jest nie tylko sprzedaż, ale także stabilna sieć dystrybucji produktu, dlatego też dla większości jej uczestników nie jest to sposób na życie, ale jedynie na dodatkowy dochód. Nie oznacza to jednak, że nie ma osób, które osiągnęły prawdziwy sukces. Jest wręcz przeciwnie, ponieważ zarobki otrzymane w marketingu wielopoziomowym nie są w żaden sposób ograniczone.

W zwyczajnych firmach istnieje limit maksymalnego przychodu. W MLM takie zjawisko zwyczajnie nie występuje. Należy jednak pamiętać, że jest to dziedzina, która wymaga ciągłego dokształcania się. Praktycznie zawsze możemy powiększyć swoją wiedzę na jej temat. Dobrze również mieć odpowiedniego polecającego, ponieważ może on nam pomóc w wielu rzeczach. Nie należy zapominać o ogromnej zalecie marketingu sieciowego, czyli niskiemu kapitałowi początkowemu. Wystarczą nam pieniądze na pierwszą partię produktów. Oczywiście w niektórych firmach koszty te są całkiem spore, jednak wynika to wyłącznie z ceny oferowanych produktów.

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=PJ52EUPg2QM[/tube]

MLM jako szansa na dodatkowy dochódMLM w życiu codziennym

Najczęściej spotykaną formą marketingu sieciowego w Polsce jest sprzedaż kosmetyków i suplementów, przeważa ona wśród ludzi młodych, szczególnie kobiet. Mało kto tak naprawdę zdaje sobie sprawę z tego, że to także forma marketingu wielopoziomowego. Jest to doskonały przykład popularności tego typu sprzedaży.

Nie oznacza to oczywiście, że działalność związana z MLM polega wyłącznie na sprzedaży drobnych produktów. Wybór jest naprawdę spory, dotyczy rzeczy z różnego przedziału cenowego, wszystko tak naprawdę zależy od naszych preferencji. Warto zauważyć, że nie muszą to być wcale przedmioty materialne, istnieje wiele produktów i usług, które możemy sprzedawać bez kontaktu z klientami, np. za pomocą internetu. Należy jednak pamiętać, aby wybrać produkt o odpowiedniej jakości i cenie. Ciężko będzie nam sprzedać rzeczy o niskim standardzie, a jeżeli wybierzemy przedmiot lub usługę dla wąskiej grupy docelowej, to możemy zwyczajnie nie znaleźć odbiorców. Nie każdy jednak traktuje ten sposób zarabiania poważnie.

Niektórzy szukają w MLM wyłącznie szansy na dodatkowy dochód. Dobrym sposobem jest również pozyskanie stałych klientów. Zapewnimy sobie dzięki temu w miarę stały przychód, który będzie wymagał od nas minimalnej ilości poświęconego czasu. Należy pamiętać, że prawdziwe pieniądze w MLM zaczynają się dopiero po poleceniu odpowiedniej ilości osób, a więc dopiero po pewnym czasie. W przeciwnym razie nie ma co liczyć na przekroczenie pewnego poziomu płacowego. Popularnym sposobem polecania stał się internet. Jego zaletą jest przede wszystkim duża dostępność i spore możliwości.

Marketing sieciowy wśród ludzi młodych

MLM dla niektórych stał się zarówno sposobem na dodatkowy dochód, jak i głównym źródłem utrzymania. Dotyczy to szczególnie ludzi młodych, którzy z racji większej ilości wolnego czasu oraz wysokich ambicji, częściej osiągają w tej dziedzinie sukcesy. Bez wątpienia ilość poświęconego czasu odgrywa dużą rolę, jednak najważniejsze w osiągnięciu czegokolwiek są możliwości. I nie chodzi tutaj bynajmniej o szerokie grono znajomych. Chodzi o internet, który odgrywa w tej dziedzinie coraz większą rolę, a to z reguły osoby młode mają w nim największe rozeznanie. Warto zauważyć, że dla wielu młodych ludzi MLM jest okazją nie tylko na dodatkowy dochód, który mogą wydać na drobne wydatki, ale także sposobem na tanie produkty.

MLM jako szansa na dodatkowy dochód

MLM w internecie

Internet w dziedzinie marketingu sieciowego pozwala na większe możliwości promocji.

Najczęściej jednak nie jest wykorzystywany w celu sprzedaży produktów, a szukaniu ludzi, którym można polecić ten sposób zarobku. Większość ludzi nie tylko szuka osób, które byłyby zainteresowane taką formą dodatkowego dochodu, ale także uczy je efektywnego zarabiania. Wydaje się to oczywiste, ponieważ dochód osób poleconych przekłada się także na dochód polecającego.

Warto wiedzieć, że niektóre produkty są również niematerialne, co oznacza, że możemy działać w całości przy pomocy internetu. Często działa to na podobnej zasadzie do programów partnerskich, jednak zarabiamy nie tylko na produktach, które sprzedamy, ale także na sprzedaży produktów osób przez nas zaproszonych. MLM jest również dobrym sposobem na dodatkowy dochód wśród ludzi, którzy na co dzień pracują przy użyciu internetu. Jest to okazja na dywersyfikację i powiększenie własnych przychodów. Internet jest narzędziem, które może znacznie przybliżyć nas do wysokiego dochodu pasywnego, czyli pieniędzy, które otrzymujemy bez względu na nasz wysiłek.

Dostawanie pieniędzy bez wykonywania pracy – to marzenie wielu osób. Marketing sieciowy oferuje taką możliwość, jednak to od nas zależy wysokość tej kwoty. Szczególnie ludzie, którzy są związani z branżą internetową, zdają sobie sprawę z tego, jak cenny jest ten rodzaj dochodu.

Należy pamiętać, że marketing sieciowi nie jest sposobem na wielką fortunę w krótkim czasie. Jest on wyłącznie szansą, a to od nas zależy sposób jej wykorzystania.

Reply