Modowe sztuczki dla każdej z nas

Chyba każda kobieta, bez względu na wiek, styl, środowisko, w jakim przebywa i wszystkie inne możliwe czynniki, czasami ma wątpliwości co  o tego, czy aby na pewno wygląda dobrze. Lustro tak naprawdę w pewnych sytuacjach niewiele nam daje, bo nie zawsze możemy stwierdzić obiektywnie, czy dobrze wyglądamy, a tym bardziej, jeśli pojawia się problem, czy ubrałyśmy się stosownie do okazji. Kłopoty tego rodzaju mogą mieć przede wszystkim bardzo młode kobiety, które dopiero szukają swojego stylu i nie posiadają modowego wyczucia, ale także te panie, które na co dzień nie interesują się modą na tyle, by mieć odpowiedź na wszystkie pojawiające się pytania. Osoby te, oraz wszystkie inne zainteresowane tematem, poniżej znajdą garść cennych rad, które, jeśli zostaną wcielone w życie, zagwarantują, że każda pani będzie wyglądać i czuć się doskonale. W dodatku rady te są ponadczasowe i zmieniająca się moda nie wywiera na nie wpływu, więc są uniwersalne i przydatne teraz, były w przeszłości i na pewno takimi pozostaną jeszcze przez bardzo długi czas.

 1. Pastele dla blondynki? Jak najbardziej!

Wiele kobiet o blond włosach i jasnej, świetlistej karnacji unika noszenia ubrań w jasnych, pastelowych barwach, bo obawiają się, że będą wyglądały w nich mdło, niemalże anemicznie. Jednak wbrew pozorom blondynki doskonale wyglądają w błękitnych czy jasnoróżowych ubraniach, poza tym takie elementy ożywiają stonowany strój, na przykład ten utrzymany w ciemnych kolorach. Dzięki temu, że owe rzeczy nie są jaskrawe, są odpowiednie na każdą okazję, zarówno na spotkanie ze znajomymi, jak i do pracy czy szkoły. Ponadto blondynka ubrana w pastele wygląda dziewczęco i delikatnie.

2. Plisowana spódnica optycznie zaokrągla biodra 

       Kobiety, które narzekają na swoje zbyt wąskie biodra, powinny zacząć nosić trapezowe          spódnice  z plisami, ponieważ takie fałdy optycznie poszerzają, a więc figura wydaje się bardziej   kobieca. Jeśli przy tym plisy są nisko rozkloszowane, doskonale podkreślają talię, uwydatniając powab kobiecej sylwetki.

 3. Obcasy wydłużają i wysmuklają sylwetkę.

       Jest to prawda stara jak świat, ale zdarza się, że kobiety nadal popełniają modowe błędy, nosząc płaskie buty na przykład do spódnic, które kończą się poniżej kolan, co nie tylko skraca nogi, ale także sprawia, że sylwetka wygląda na masywniejszą i mało zgrabną. Kobiety, które nie mogą albo nie chcą nosić butów na bardzo wysokich obcasach, wcale nie muszą się do tego zmuszać, wystarczy nawet niewielki, wygodny i stabilny słupek.

4.     „Amerykański” dekolt optycznie powiększa biust

      Dekolt amerykański, czyli taki z ukośnie wyciętymi pachami, każdej kobiecie dodaje seksapilu, ale najkorzystniejszy jest dla osób szczupłych, ponieważ optycznie zaokrągla ramiona oraz pomaga wyeksponować niewielki biust. Podobny efekt można osiągnąć, wybierając marszczone lub „portfelowo” zakładane bluzki.

5.      W doborze stroju istotne są odpowiednie proporcje

      Polega to na tym, że jeśli wybieramy na przykład szerokie spodnie, to góra powinna być obcisła na tyle, by przylegać do ciała. Działa to też w drugą stronę: do obszernej góry nosimy przylegające spodnie czy spódnice. Jest to ważne zwłaszcza w przypadku wysokich pań, ponieważ u nich zaburzenia proporcji wyglądajaą najbardziej niekorzystnie.

6.      Dłuższy żakiet pozwala ukryć zbyt krągłe biodra

       Dotyczy to również innych okryć wierzchnich, które powinny sięgać mniej więcej do połowy ud. Dodatkowo marynarka powinna być dobrze dopasowana i taliowana, dzięki czemu wysmukli figurę. Panie, którym zależy na mocnym optycznym wyszczupleniu, powinny dodatkowo stawiać na okrycia wykonane z gładkich, połyskliwych tkanin, które odbijają światło.

7.     Przesada w podkreślaniu seksapilu niewskazana!

      Wcale nie trzeba zakładać wydekoltowanej minisukienki, by wyglądać zbyt prowokacyjnie i narazić się na niepochlebne komentarze. Panie, którym zależy na tym, by prezentować się kokieteryjnie i podkreślić swoją kobiecość, ale jednocześnie nie przesadzić z tym efektem, powinny wybrać jeden seksowny element swojego stroju. Może to być na przykład wydekoltowana czy półprzezroczysta bluzka bądź też mini. Pozostałe elementy stroju, dodatki, a nawet fryzura, muszą być wówczas skromniejsze. Tak ubrana kobieta z pewnością będzie wyglądać uwodzicielsko i bez zarzutu.

8.      Żywy kolor rozświetli twarz brunetki

      Kobiety o ciemnych włosach (zarówno brązowych, jak i czarnych), dobrze wyglądają w zdecydowanych, nasyconych kolorach: czerwieni, zieleni i fiolecie, ponieważ takie mocne barwy dodają blasku twarzy.

Reply