Niesamowity Spider-Man

„Niesamowity Spider-Man” to jeden z najbardziej oczekiwanych filmów ostatnich miesięcy, wyreżyserowany przez Marca Webba. Swoją premierę w naszym kraju miał 4 lipca 2012 r. Należy – czego łatwo można się domyślić, znając historię Spider-Mana, do filmów akcji i Science-Fiction. Prezentuje nowe podejście do jednego z najbardziej kasowych komiksów na świecie, odmienne od tego, jakie znamy z poprzednich adaptacji.

Tytułowego bohatera, Petera Parkera, w którego rolę z powodzeniem wcielił się Andrew Garfield, poznajemy jako nastolatka, zmagającego się z typowymi dla młodych ludzi problemami oraz dylematami. Przeżywa pierwszą miłość, unika problemów w szkole i rówieśników, próbuje poznać prawdę o swoich rodzicach… Potem wszystko zaczyna się zmieniać – zostaje ukąszony przez zmutowanego pająka, przez przypadek przyczynia się do śmierci wuja, dojrzewa, zmieniając się z nastolatka w młodego mężczyznę, zdolnego do podjęcia odpowiedzialności za mieszkańców Nowego Yorku i walki ze swoim wrogiem, dr. Curtem Connorsem.

Czym różni się ta produkcja od poprzednich? Przedstawiona tutaj historia Petera i Gwen (Emma Stone) pełna jest intymności, młodzieńczej nieśmiałości i niepewności, z lekką nutą goryczy, ale bardzo naturalna. Reżyser świetnie łączy także humor z patosem, stanowiącym obowiązkowy element filmów o superbohaterach, pojawiają się też znane z poprzednich części karkołomne akrobacje głównego bohatera, pojedynki z wrogami itp. Peter Parker nie jest smutną ofiarą losu, ale młodym geniuszem, przeżywającym dylematy związane z dorastaniem i odkrywaniem własnej tożsamości… Film warty uwagi, obowiązkowy dla fanów komiksów o człowieku-pająku. Jeżeli i Ty należych do ich grona, już dzisiaj wybierz się do kina.

Obsada:

Andrew Garfield – Spider-Man/Peter Parker
Emma Stone – Gwen Stacy
Rhys Ifans – Jaszczur/Dr Curt Connors
Denis Leary – Kapitan Stacy
Martin Sheen – Wujek Ben
Sally Field – Ciocia May
Irrfan Khan – Rajit Ratha
Campbell Scott – Richard Parker
Embeth Davidtz – Mary Parker

Zwiastun:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Hfje0hnT8DI[/youtube]

Reply