Samsung Galaxy S III czy iPhone 5?

Samsung Galaxy S III czy iPhone 5?

Samsung Galaxy S III czy iPhone 5?

Aktualnie na świecie są tak naprawdę tylko 2 liczące się smartfony, Samsung Galaxy S III i niedawno wypuszczony iPhone 5.

Nie da się ukryć, że oba modele są do siebie bardzo podobne (co całkiem zrozumiałe, bo najczęściej używane funkcje są takie same i by dany smartfon cieszył się popularnością wśród klientów, to musi je mieć).

To, że producenci konkurują ze sobą, sprzeczając się, który model jest lepszy, jest całkiem zrozumiałe, jednak w przypadku tych dwóch modeli, „walka” o miano najlepszego przeniosła się również na klientów, a to już coś niebywałego.

Wystarczy otworzyć pierwszą lepszą stronę tematyczną, dowolny artykuł odnośnie jednego z tych modeli, a pod spodem na pewno znajdą się dziesiątki komentarzy o tym, który to smartfon jest lepszy. Zarówno posiadacze Samsungów, jak i iPhon’ów „przekrzykują się” wzajemnie czyj telefon ma więcej udogodnień, który ma ciekawsze rozwiązania, który jest bardziej wytrzymały itp. Jak to w takich dyskusjach bywa, okazuje się, że właściciel Galaxy S III zawsze dowiedzie, że to właśnie jego telefon jest najlepszy, a właściciel iPhone 5, że jest odwrotnie. Wiadomo jednak, że oba smartfony różnią się od siebie, a więc ktoś się myli, jak więc jest w rzeczywistości?

[tube]https://www.youtube.com/watch?v=WwhKrpmgvz8[/tube]

Porównanie modeli

Dyskusje o tym, który model jest lepszy można by prowadzić w nieskończoność. Dlatego też najrozsądniej jest po prostu sięgnąć po kilka najważniejszych faktów technicznych, na które najwięcej użytkowników zwraca uwagę:

1. Pamięć

Tu zdecydowanie lepiej wypada Samsung Galaxy S III, który fabrycznie ma tyle samo miejsca, co iPhone 5 (czyli 64 GB), jednak ma on możliwość dołożenia jeszcze karty microSD, dzięki czemu można uzyskać dodatkowe 64 GB miejsca!

2. Procesor

Jako, że smartfon, to na dobrą sprawę taki „mini komputer”, to procesor odgrywa tu bardzo ważną rolę (odpowiada on za płynność działania). W tym przypadku również lepiej wypada Galaxy S III, którego procesor (4x 1,4 Ghz) jest znacznie szybszy od tego w iPhonie (2x 1 Ghz),

3. Ekran

Kolejna ważna cecha, która wpływa na jakość użytkowania. I tu także Samsung wypada znacznie lepiej. Ich smartfon może pochwalić się wyświetlaczem o przekątnej 4,8”, gdzie iPhone ma jedynie 4” oraz znacznie większą rozdzielczością wyświetlacza (720 x 1280 px vs 640 x 1136 px),

4. Bateria

To niezwykle ważny aspekt, który decyduje o tym jak często będziemy musieli ładować nasze urządzenie. Tu także góruje Galaxy S III, który może pochwalić się baterią o pojemności 2100 mAh, gdzie iPhone ma jedynie 1418 mAh, czyli prawie 40% mniej.

5. Łączność

Ładowanie i pobieranie plików, to bardzo ważne aspekty dla każdego posiadacza smartfona. Jeśli więc zależy nam na jak najwyższych przesyłach, to lepiej skorzystać z oferty Apple. iPhone może pochwalić się ładowaniem plików z szybkością 5,76 MBits/s (prawie 2x szybciej niż Samsung) i pobieraniem z prędkością 100 MBits/s (niemal 5x szybciej niż konkurencyjny model!),

6. Wymiar

Większość użytkowników woli małe zgrabne telefony, które łatwo można schować i z których wygodnie można korzystać. W tej sytuacji również lepszy jest iPhone, który jest cieńszy, węższy, krótszy i lżejszy od Samsunga.
Powyższe 6 aspektów, to bez wątpienia cechy, na które najwięcej osób zwraca uwagę. Są to rzeczy ważne zarówno dla wielbicieli smartfonów, jak i dla zwykłego Kowalskiego. To właśnie one w największym stopniu wpływają na jakość korzystania z urządzenia. Jak więc widać, wyraźnie wygrywa Samsung Galaxy S III (4 do 2). Czy to znaczy, że to właśnie on jest najlepszy? Wypadałoby powiedzieć „tak”, aczkolwiek zapewne i tak znajdą się osoby, które stwierdzą, że dane techniczne o niczym nie świadczą.

 

Dokładna specyfikacja modeli i zestawienie

Samsung Galaxy S III czy iPhone 5?

Źródło : http://myandroidchief.com

2 komentarze

  1. Radzio

Reply