WiFi HotSpot w telefonie

WiFi HotSpot w telefonie

WiFi HotSpot w telefonie

Telefony komórkowe opanowały świat. To pewne. Praktycznie każdy w naszym otoczeniu posiada własny telefon. Stało się to na tyle popularne, że powoli wypierają one telefony stacjonarne. Co więcej posiadają one pewne funkcje, które są bardzo przydatne w pewnych sytuacjach. Dziś będzie mowa o WiFi Hot Spot.

WiFi

WiFi to pojęcie znajome większości z nas. Jest to możliwość korzystania bezpłatnie z internetu dostępnego w domu, kawiarniach, centrach handlowych, lotniskach, autobusach itd. Jest to jedna z dodatkowych korzyści, którymi przyciąga się klientów. Ale czy zastanawiałeś się kiedyś czy jest możliwe przenieść internet z telefonu na komputer? Oczywiście, że jest. I to jest właśnie WiFi Hot Spot.

WiFi Hot Spot

WiFi Hot Spot dostępne jest w coraz większej ilości modeli smartfonów. Dzięki niej pakiet internetu zawarty w telefonie/sieci możemy przenieść i korzystać z komputera/laptopa/tabletu czy innego telefonu. Jest to szczególnie dobra opcja dla tych użytkowników, którzy mają wykupiony pakiet np. 500 MB czy 1 GB. Dzięki temu mogą bez dodatkowych opłat mogą wykorzystać go na innym urządzeniu.

WiFi Hot Spot jest uwielbiane przez osoby często podróżujące. Wtedy to w pociągu mogą przesłać internet na laptopa i korzystać z niego w bardziej wygodny sposób niż ma to miejsce przy pomocy jedynie telefonu komórkowego.

Zarządzając opcjami WiFi Hot Spot można ustawić hasło i liczbę użytkowników, którzy mogą korzystać z naszej własnej sieci. Daje to możliwość dostępu do niego, tylko przez nas samych lub wybranych osób. Sieć tym samym nigdy nie będzie przeciążona i to od nas samych zależy jaka będzie szybka.

WiFi Hot Spot jest jedną z ważniejszych funkcji, które pożądane są obecnie przy kupnie i wyborze telefonu. Z pewnością, każdy kto ma okazje z niej korzystać, będzie zadowolony z tego wyboru.

Jak włączyć WiFi HotSpot w telefonie?

  • Wchodzimy w ustawienia > Sieci zwykłe i bezprzewodowe > powiązanie i przenośny punkty dostępu
  • wybieramy rodzaj zabezpieczenia WEP / WEP2
  • wpisujemy nazwę pod jaką będzie widoczna nasza sie WiFi i ustalamy dla niej hasło

Poniżej instrukcja video na przykładzie Samsung Galaxy S3

[tube]https://www.youtube.com/watch?v=ERvAjgBGqKk[/tube]

Reply