Zainspiruj się stylem gwiazdy: Magda Umer

Magda Umer

Zainspiruj się stylem gwiazdy: Magda Umer

 

Ostatnio na polskich ulicach da się zauważyć pewne zmęczenie stylem odzieżowym, jaki kształtował ulice od niemal dziesięciu lat. Dziewczyny są już zmęczone asymetriami, pastelami i świetlistymi fakturami. Estetyka lat 80. także powoli zaczyna stanowić dla stylistów coraz większą karykaturę i powoli odchodzi w odstawkę, podobnie jak to miało miejsce 20 lat temu. Czas wreszcie zacząć korzystać z modowego dobrodziejstwa prostoty oraz szarości.

Piosenkarka Magda Umer wylansowała w trakcie swojej kariery w sposób dość nieświadomy styl intelektualistki o stonowanym charakterze, ale charakterystyczny. Wystarczy przejrzeć Jej pamiątkowe zdjęcia z festiwali, by dostrzec, że do najzwyklejszego szarego płaszcza czy swetra robionego na drutach jakiś geometryczny dodatek przydaje zupełnie nowego charakteru. W stylu młodej Magdy Umer znajdziemy wiele smaczków, które wykorzystać można w kreowaniu własnego wizerunku.

Szara elegancja

Podstawą są klasyczne kroje o prostych, czystych kolorach. Wśród palet barw odzieży u Umer dominują szarości, beże oraz czernie. Te smutne z pozoru kolory przełamywane są ciekawymi elementami dekoracyjnymi. Należy zwrócić uwagę na dużej wielkości okulary przeciwsłoneczne, służące także często w charakterze przepaski do włosów.

Korzystnie zadziała także sznur sztucznych pereł przewieszany przez szyję na kilku poziomach albo apaszka w ciepłym kolorze pomarańczy lub w motywy kwiatowe. Motywy kwiatowe to zresztą stale powtarzający się element w stylu Magdy Umer. Z pewnością jest on następstwem hipisowskich pasji i zainteresowań Artystki, którym uległa większa część Jej pokolenia. Chcąc zainspirować się gustem piosenkarki, radzimy Ci udać się do sklepów z tanią odzieżą, gdzie często można znaleźć okrycia wierzchnie wykonywane na szydełku z podpinką. Jeszcze lepiej, gdy potrafisz za pomocą szydełka wyczarować samodzielnie codzienne stroje.

W latach 70. Magda Umer na koncertach pojawiała się w wełnianych tunikach w kolorze bieli narzucanych na czarne spódnice i golfy. W kabarecie „Stodoła” często wykonywała piosenki przyodziana w długie suknie stylizowane na XIX wiek, a więc okres świetności romantycznych poetów, tak bardzo przez Nią w piosenkach opiewanych.

Koncert jesienny w kolorach

Jeśli chodzi o makijaż – w przypadku stylizacji „na Magdę Umer” nie jest wymagany wielki zachód. Makijaż Artystki od lat pozostaje delikatny i bardzo dyskretny, wręcz niewidoczny. W latach 70. na potrzeby występów telewizyjnych często korzystała ze sztucznych rzęs, co bardzo podkreślało piękny i nieco melancholijny charakter Jej spojrzenia. Sztuczne rzęsy wciąż można kupić w wielu sklepach fryzjersko-kosmetycznych. Jeśli masz według własnego zdania wystarczająco długie i gęste rzęsy, by obejść się bez sztucznych dodatków, wystarczy, że zainwestujesz w dobry tusz, powiększający optycznie długość rzęs.

Odzieżowy styl Magdy Umer inwestuje nie tylko w kolory szare i wszystkie odcienie czerni. Raz na jakiś czas można spotkać Artystkę przyodzianą w lśniące pomarańczowe tuniki oraz błękitne spódnice. Zwłaszcza w sezonie letnim Pani Magda pozwala sobie na większe eksperymentowanie z kolorem. Chcąc dorównać elegancji Artystki, nie możesz zapomnieć o dużym kapeluszu opadającym na czoło i wespół z pokaźnymi okularami słonecznymi tworzącym rodzaj ochrony przed światem.

Reply