Zbliża się Dzień Teściowej!

tesciowaJuż w najbliższy wtorek, 5. marca, swoje święto obchodzić będą nasze ukochane teściowe. Mimo, że na temat naszych „mamusiek” krążą legendy i niezliczone dowcipy, to jednak relacje z teściowymi często bywają pozytywne, dlatego warto pamiętać o tym dniu.

W Polsce Dzień Teściowej ustanowiono w latach 80. XX wieku. Święto to powstało na wyraz szacunku, wdzięczności za obecność teściowej i pomoc w wychowaniu wnuków. Wymyślili je Francuzi a obchodzą  także amerykanie w 4. niedzielę października. W Polsce nie cieszy się ono dużą popularnością, ale zawsze miłym zaskoczeniem dla teściowej będzie to, iż o niej pamiętamy.

O teściowych krążą legendy, a żarty o nich są chyba jednymi z najbardziej zabawnych i złośliwych. To tylko niektóre z nich:

Do właściciela domku z ogródkiem przybiega rozpromieniony sąsiad.
– Czy możesz pożyczyć mi dwa wiadra wody?
– Oczywiście, ale przecież ty masz własną studnię!
– Tak, oczywiście, ale do niej wpadła teściowa i woda sięga jej tylko do brody…

***

W sądzie:
– Dlaczego uderzył pan teściową nogą od stołu kuchennego?
– Wysoki sądzie, nie miałem siły, żeby podnieść cały stół.

***

– Czum się różni teściowa od drzwi?
– Drzwi się zamykają, a teściowa nie!

Takich żartów jest tysiące, bo stereotypowa teściowa to zrzędliwa starsza pani, która nieustannie wtrąca się w małżeństwo córki bądź syna. Wiemy jednak, że nie zawsze tak jest, a teściowa często jest ostatnią deską ratunku, jeżeli chodzi na przykład o opiekę nad dzieckiem. Jest niezastąpiona, kiedy nie mamy z kim zostawić swoich pociech, i to właśnie często do niej zwracamy się, gdy jesteśmy w potrzebie. Kiedy chcemy pożyczyć pieniądze bądź też poradzić się w różnych sprawach, zazwyczaj zwracamy się z tym również do teściowej. Teściowa zatem to jednak sympatyczna, wyrozumiała kobieta, do której zawsze możemy się zwrócić, i która chce dla nas jak najlepiej.

Pytanie więc , jak uczcić jej święto? Kupić prezent czy wystarczą życzenia? Oczywiście liczy się sam gest. Jednak jeśli chcemy naprawdę docenić pomoc teściowej, warto wręczyć jej kwiaty bądź czekoladki. Nie musi być to nic wyszukanego. W tym dniu warto okazać jej szacunek i podziękować za pomoc. Nawet same teściowe nie zawsze wiedzą, że ich dzień w ogóle istnieje, dlatego radość będzie tym większa, kiedy zaskoczysz swoja teściową w tym dniu prezentem bądź życzeniami.

Reply