Biustonosz na miarę

Biustonosz

Biustonosz na miarę

Piękno naszego biustu w dużym stopniu zależy od prawidłowej diety, wagi, odpowiedniej postawy czy właściwej, regularnej pielęgnacji, odpowiedniej dla wieku, jednak nieoceniony wpływ ma także dobrze dobrany biustonosz, któremu – zwłaszcza w przypadku biustów większych – możemy przypisać nawet znaczenie kluczowe.

Stanik dobrany do rozmiaru piersi właścicielki ma ogromny wpływ na jakość jej życia, z czego często panie nie zdają sobie sprawy. Jest istotny zwłaszcza w przypadku posiadaczek większych piersi, chociaż i panie z mniejszym biustem docenią dobrze dobrany biustonosz. Nie przeszkadza on bowiem w trakcie uprawiania sportu czy nawet przy codziennych czynnościach, które wymagają ruchu, nie zmusza do poprawek w ciągu dnia, jest wygodny i właściwie nie czujemy, że go nosimy, sprawia też, że biust wygląda atrakcyjnie i ma ładny kształt.

Wbrew pozorom dobór odpowiedniego biustonosza nie jest taką łatwą sprawą. Każdy biust jest inny, stąd często aby dobrać odpowiedni stanik, musimy przymierzyć wiele modeli.

Zanim jednak sięgniemy po którykolwiek z nich, musimy poznać dwa wymiary – nasz obwód pod biustem oraz rozmiar miseczki. Błędne jest przekonanie, zakorzenione do dzisiaj w umysłach wielu kobiet, że rozmiar miski kończy się na literce D.

Jak określić rozmiar stanika?

BiustonoszPierwszym wymiarem, który musimy poznać, jest obwód, na którym opiera się 90% ciężaru piersi. To właśnie on utrzymuje biustonosz we właściwym miejscu. Jeżeli jest odpowiednio dobrany, biustonosz nie przesuwa się, nie podchodzi do góry, ciężar piersi nie opiera się też na ramiączkach, co zapobiega ich wpijaniu się w ramiona.

Obwód mierzymy tuż pod biustem, na wydechu, jak najściślej, a następnie od wyniku odejmujemy 5 cm. Jeżeli więc nasz obwód ma 76 cm, odejmujemy 5 cm i otrzymujemy 71 cm. Ten wynik z kolei zaokrąglamy w dół do najbliższego rozmiaru – w naszym przypadku będzie to 70 cm. Dzięki temu zyskujemy pewność, że biustonosz nie będzie luźny. Mierząc w sklepie stanik z odpowiednim obwodem zapinajmy się na ostatnią haftkę – dzięki temu, jeżeli biustonosz nieco się rozciągnie, będzie można zapiąć go na kolejną haftkę i dłużej będzie nam służył.

Rozmiar miseczki ustalamy, mierząc obwód biustu na wysokości brodawek, jak najluźniej. Następnie znowu sięgamy do wymiaru obwodu pod biustem (tego tuż po zmierzeniu, jeszcze przed zaokrągleniem).

Rozmiar naszego stanika to różnica między obwodami.

  • Jeżeli wynosi ona 10-11 cm, nosimy miseczkę A.
  • Jeżeli wynosi 12-14 cm, nosimy miseczkę B.
  • Jeżeli wynosi 14-16 cm, nosimy miseczkę C.
  • Jeżeli wynosi 16,5-19 cm, nosimy miseczkę D.
  • Jeżeli wynosi 19-21 cm, nosimy miseczkę E… i tak dalej.

Widać więc wyraźnie, że popularny rozmiar 75B, jaki przez lata nosiło wiele kobiet w naszym kraju, tak na dobrą sprawę nie ma racji bytu. Nośmy dobrze dobrane biustonosze, a będziemy się cieszyły pięknym biustem przez długi czas i nie będziemy czuły dyskomfortu w czasie wykonywania różnych czynności – od sprzątania począwszy, na aktywnym uprawianiu sportu skończywszy.

Poniżej filmik, jak poprawnie zmierzyć obwody:

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=-G2lED-g3Sw[/tube]

Reply


Biustonosz na miarę

Reply