Czy do zakochania wystarczy jeden klik?

randki internetowe

Do zakochania jeden klik? Coraz częściej tak właśnie jest!

Nadal szukamy swojej drugiej połówki, ale brakuje nam czasu na tradycyjne spotkania. Coraz więcej ludzi ma dość osób ze swojego otoczenia i dlatego portale randkowe stają się miejscem, w którym można spotkać miłość swojego życia. 

Dzisiejszy świat to świat ludzi zabieganych  – nie mamy czasu na spotkania, realizujemy się zawodowo i spełniamy na innych polach. Co będzie, jeśli w końcu będziemy chcieli się ustatkować? Pomocy można szukać na portalach. Dawniej korzystano z anonsów towarzyskich i biur matrymonialnych. Dziś tę funkcję przejął internet.

Jak wykazują badania, ponad 5 milionów Polaków szuka co miesiąc w sieci swojej drugiej połówki. Oznacza to, że portale randkowe są potrzebne i spełniają swoją rolę oraz funkcję. Ich użytkownicy nie są zakompleksionymi nieudacznikami, chcą tylko znaleźć kogoś interesującego spoza codziennego środowiska.

Jak działa portal randkowy?

Nie trzeba tam skomplikowanych operacji. Wystarczy się zalogować, założyć profil, w którym oprócz krótkiego opisu swojej osoby i przedstawienia zainteresowań, trzeba jeszcze sprecyzować  oczekiwania i wymagania według potencjalnego partnera. Dostęp do najbardziej podstawowych funkcji jest bezpłatny. Za możliwość obserwowania, kto odwiedził nasz profil, korespondowania z tymi osobami itp, trzeba dodatkowo zapłacić.

Poszukiwanie nowego partnera przez internet ma swoje dobre strony. Przed spotkaniem twarzą w twarz, zawsze można się lepiej poznać, ponieważ korespondencje mailowe czy rozmowy na żywo wiele powie nam o drugim człowieku. Poznamy poglądy tego kogoś, stosunek do polityki, religii, czy jest osobą kulturalną, wrażliwą itp.

Pozory mylą

Warunkiem poznania drugiej osoby, jest fakt, że ta nie kłamie. Fałsz ma zazwyczaj krótkie nogi i w końcu odkryjemy, że wiele rzeczy mijało się z prawdą. Nie warto więc ubarwiać swojego wyglądu, zainteresowań, bo to i tak wyjdzie prędzej czy później. Szukając partnera na życie, nie warto też ubarwiać swoich zalet,  bo jeśli się komuś spodobamy, to nagle możemy stracić na wiarygodności.

Poszukiwanie ideału, gdzie głównym kryterium jest wygląd, to bardzo często niebezpieczna pułapka. Może się okazać, że atrakcyjna pani nie ma zbyt wiele do powiedzenia i jest nudziarą, która szuka bogatego męża. A wytrenowany mięśniak jest łowcą trofeum i zmienia kobiety jak rękawiczki. Działa to na odwrót, mniej ładne kobiety czy mniej przystojni mężczyźni mogą okazać się bardziej interesujący. Wygląd jest ważny, ale badania pokazują, że ważniejsze są wspólne zainteresowania i zbliżone wartości rodzinne i życiowe.

Słodko, gorzko

Ludzie są różni –  jedni szukają partnera na całe życie, inny przygody czy przelotnego romansu. Wcześniej uważano, że to głównie mężczyźni bawią się kobietami i zmieniają je jak rękawiczki, a jak się okazuje jest to obecnie domena kobiet. Są one niezależne, silne, więc szukają zabawy na jedną noc, ucieczki od codziennych kłopotów i pracy.

Nie można się jednak od razu zrażać. Niemiłe przygody, nieprzyjemne sytuacje to początek, który może zakończyć się wielkim happy endem. Badania naukowców z Chicago wykazały, że internetowe małżeństwa są szczęśliwsze i trwają  dłużej, niż te, które poznały się w tradycyjny sposób. Nie tłumaczą jednak tego zjawiska, ale prawda jest tylko jedna, co ma być to będzie i kto kto pisany, ten z tym będzie.

Reply