Czysta twarz

twarz

Czysta twarz

Jest wiele specyfików do oczyszczania twarzy – mleczka, płyny czy żele. Kupując je, wybierajmy to, co odpowiada naszym potrzebom i pasuje do typu naszej cery.

Suchej, dojrzałej skórze będą służyły nie tylko mleczka, ale też specjalne kremy usuwające makijaż, często oznaczone na opakowaniu napisem „cleanser”. Cera normalna i młoda dobrze zniesie tzw. płyn micelarny.

Bez pośpiechu

Aby z twarzy usunąć warstwę kolorowych kosmetyków, trzeba je rozpuścić. Dlatego krem, mleczko czy inny specyfik rozprowadzamy na twarzy  i chwilę odczekujemy. Dopiero potem ściągamy wacikiem. Albo przykładamy nasączony wacik i też chwilę czekamy. Nie ma sensu niecierpliwie trzeć, to niczego nie przyspieszy. Twarz przemywamy tak długo, aż wacik będzie czysty.

Uwaga na oczy

Można spróbować zmywać makijaż z powiek tym samym specyfikiem, którego używamy do twarzy. Jeśli nic nie piecze, oczy nie łzawią, nie zaszkodzi. Kiedy jednak wystąpią  podobne objawy, należy zaopatrzyć się w specjalistyczny produkt do demakijażu oczu.

Demakijaż krok po kroku

  1. Przed rozpoczęciem zmywania makijażu, najlepiej jest samemu dokładnie umyć dłonie.
  2. Zmywanie zaczynamy od oczu. Należy nasączyć płatek kosmetyczny preparatem przyłożyć do oka, chwilę odczekać i delikatnie ściągnąć zabrudzenia od zewnątrz do wewnątrz.
  3. Nie każda kobieta wie, że tusz do rzęs należy zmywać pionowymi ruchami od góry do dołu. Rzęsy na których zostaje tusz, staja się łamliwe i kruche.
  4. Za pomocą tego samego kosmetyku, co używałyśmy do zmycia oczu, należy zmyć błyszczyk lub pomadkę. Znów delikatnie przesuwamy wacikiem po ustach.
  5. Nowym wacikiem zmywamy resztę twarzy, kolistymi ruchami- od policzków, przez szyję, podbródek w kierunku czoła. Czynność należy powtarzać tak długo aż wacik będzie czysty.
  6. Dodatkowo twarz myjemy żelem, przemywamy tonikiem i nakładamy krem nawilżający. Gotowe!!

Każda z nas może sprawdzić kilka propozycji kosmetyków do demakijażu. Ważne jest, aby odpowiadała nam konsystencja, zapach, a przede wszystkim skuteczność. Nie warto sugerować się wyborem znajomej, mamy, koleżanki, bo każda cera jest inna. Najlepiej wypróbować osobiście.

Reply