Zabiegi na piękną cerę

Zabiegi na piękną cerę

Zabiegi na piękną cerę

Marzeniem każdej kobiety jest piękna i gładka cera pozbawiona jakichkolwiek niedoskonałości. Jedwabista w dotyku i przy tym pełna blasku. Taki efekt możesz uzyskać bez korzystania z Photoshopa.

Wystarczy zastosować kilka trików, które zapewnią Ci satynową skórę.

Przed nałożeniem nawet najlepszego makijażu potrzebny jest masaż limfatyczno-dotleniający. W tym celu potrzebny jest jedynie krem dotleniający, którego zadaniem jest zwiększenie mikrokrążenia krwi w naskórku oraz usunięcie nadmiaru płynów.

Kosmetyki tego typu zawierają koenzym Q10 oraz witaminy, takie jak prowitaminę B5 czy kwas hialuronowy.

Aby wykonać zabieg, należy:

  • nanieść na twarz krem i delikatnie rozprowadzać go palcami;
  • rytmicznymi ruchami oklepywać opuszkami palców twarz;
  • wykonywać ruchy okrężne palcami wskazującymi i środkowymi, począwszy od góry do dołu;
  • kończąc zabieg, uciskać zewnętrzne kąciki oczu, skronie, miejsca za uszami;
  • ta czynność powinna być wykonywana przynajmniej 3 do 4 razy dziennie.

Kolejnym, równie skutecznym sposobem na gładką cerę, jest peeling zwężający pory. W tym celu zbawienne działanie odniesie się, łącząc dwa rodzaje peelingów: drobnoziarnisty z enzymatycznym. Aby zwiększyć działanie peelingu, na koniec stosujemy maseczkę.

Aby wykonać zabieg, należy:

  • na oczyszczoną i umytą skórę twarzy nałożyć peeling drobnoziarnisty, przez chwilę ją masować, a potem usunąć kosmetyk rękawicą frotte, uprzednio zamoczoną w naparze z ziół, np. z nagietka;
  • następnie nałożyć kolejny peeling i utrzymywać go na skórze około trzy minuty. Preparat zmywa się podobnie jak w pierwszym wypadku – rękawicą umoczoną w naparze z ziół;
  • wytrzeć do sucha twarz i nałożyć maseczkę, najlepiej taką, której nie trzeba zmywać.

Dzięki temu zabiegowi cera nabierze połysku i zdrowego kolorytu, a także zostanie wygładzona, przez co będzie wyglądać świeżo i promiennie.

Blasku Twojej cerze dodadzą podkłady HD. Zawarty w nich nowoczesny system odbijania światła zapewni skórze wygładzenie i blask. A przy okazji sprawi wrażenie idealnego makijażu. Kosmetyk zawiera w swym składzie silikon i polimery, których zadaniem jest ukrycie rozszerzonych porów, pierwszych zmarszczek czy nadmiernego świecenia się skóry.

Aby osiągnąć taki efekt, należy wklepać w skórę twarzy podkład dobrany do koloru cery. Nanosimy go palcami najpierw od środka twarzy ku górze, na boki i na dół, delikatnie muskając skórę. W celu uzyskania jeszcze lepszego efektu można zastosować dwa rodzaje fluidów: jaśniejszego w kolorze twarzy oraz ciemniejszego do zaaplikowania ukośnie na kości policzkowe. Konsekwencją takiej sztuczki będzie promienna cera, na której ładnie będzie załamywało się światło.

Tylko na gładkiej, wypielęgnowanej twarzy odbijają się świetlne refleksy. W ten sposób dają wrażenie jedwabistej i perfekcyjnie wyglądającej cery. A to wszystko za sprawą właściwej dbałości o niezwykle wymagającą skórę twarzy. Ale efekt końcowy jest warty tych zabiegów…

Reply