Dieta ananasowa

Dieta ananasowa

Dieta ananasowa

Dieta ananasowa jest bardzo skuteczna, ponieważ oczyszcza organizm z toksyn i spala tłuszcz, a to dzięki zawartemu w nim enzymowi – bromelinie, który przyspiesza trawienie, a także pomaga w trawieniu białek i oczyszcza przewód pokarmowy. Ponadto owoc ten zawiera kwasy owocowe, które w znaczący sposób przyspieszają spalanie tłuszczu, witaminę C, która zwalcza wolne rodniki, witaminy z grupy B, które usprawniają wydolność organizmu, potas, który pomaga usuwać z tkanek gromadzący się w nich nadmiar wody oraz kwas moczowy, który jest powszechnie stosowany w kosmetyce do zwalczania pomarańczowej skórki.

Nie tylko odchudzanie…

Widać więc, że dieta ananasowa nie tylko potrafi znakomicie odchudzać, ale także zbawiennie wpływa na zdrowie i urodę. Ponadto ananas pomaga leczyć stawy, zatem dietę taką mogą sobie zafundować nie tylko osoby pragnące szybko zrzucić parę nadprogramowych kilogramów, ale także wszyscy ci, którzy mają jakieś problemy zdrowotne jak na przykład schorzenia stawów czy estetyczne typu cellulit. Poza tym nie trzeba stosować jej długo, gdyż już w cztery dni można stracić 2 kilogramy i poczuć się dużo lepiej – po takiej diecie skóra jest lepiej nawilżona i promienna, cellulit nieco zredukowany, a ogólne samopoczucie znacznie lepsze.

Wyłącznie świeży ananas!

Trzeba jednak pamiętać, że takie świetne właściwości ma jedynie świeży owoc i dieta z wykorzystaniem ananasów z puszki po prostu nie zadziała, ponieważ środki konserwujące i cukier niemal zupełnie niwelują jego dobroczynne właściwości, zaś słodki syrop na pewno nie pomaga w odchudzaniu. Świeży ananas, poza tym, że jest bardzo zdrowy i smaczny, jest także niskokaloryczny – 10 dag zawiera jedynie 52 kalorie, zatem można się nim delektować niemal bez ograniczeń, zwłaszcza jeśli ma działać na zdrowie, a nie na wagę.

Dieta ananasowaNa śniadanie szklanka soku!

Dieta ananasowa nie jest bardzo skomplikowana. Przede wszystkim, poza tym, że trwa nie więcej niż 4-5 dni, odpada w niej komponowanie śniadań, gdyż dieta ta ich nie przewiduje. Zamiast porannego posiłku należy wypić szklankę świeżo przygotowanego sok z ananasa (koniecznie musi być świeży, gdyż sok z kartonu z oczywistych względów nie ma takiego działania jak dopiero co wyciśnięty z owocu), a w razie wielkiego głodu – zjeść dwa grube plastry owocu. Sok można również zastąpić szklanką wody z sokiem wyciśniętym z całej cytryny, choć pierwsza opcja w znaczący sposób podnosi skuteczność diety.

Ananas – podstawa posiłku

Potem już posiłki komponuje się tak samo jak w każdej innej diecie, z uwzględnieniem kaloryczności i zawartości tłuszczów, ale podstawą najważniejszych posiłków jest ananas, który można przygotowywać zarówno w postaci deserów, jak i jako dodatek do dań mięsnych czy ryb.

Reply