Domofony dopasowane do każdej fasady

Domofony dopasowane do każdej fasady

Domofony dopasowane do każdej fasady

Zapewnia to mieszkańcom bloku komfort i bezpieczeństwo. Z pewnością każdy, kto mieszkał kiedykolwiek w domu bez domofonu, wie, jak uciążliwe jest odnajdywanie w swoich skrzynkach czy na wycieraczkach stert ulotek podrzucanych przez kolporterów. Jak przykre jest, gdy zauważy się nieczystości na klatce schodowej, które są oznaką tego, że na tej klatce przebywał ktoś, kto nie jest upoważniony do wchodzenia na teren bloku, a więc nie zależy mu na jego czystości. Domofony pozwalają też skutecznie komunikować się z osobami, które przebywają pod blokiem czy posesją.

Designerskie domofony – po co?

Oprócz tego, że domofony mają spełniać określoną, praktyczną funkcję, mogą też… dobrze wyglądać! Są specjalne firmy, które zajmują się właśnie tym, by dopasowywać wygląd i funkcje domofonów do indywidualnych upodobań klientów.

Należy, budując dom czy stawiając blok mieszkalny, mieć świadomość, że domofon nie musi wyglądać klasycznie – jak czarny otwór z brzydkimi guzikami przy białej kartce z numerem mieszkania. Ostatnimi laty technika poszła nieco do przodu i brzydkie, stare domofony zostały zastąpione dotykowymi, czarnymi panelami, które były nie tylko estetyczniejsze, ale wygodniejsze i praktyczniejsze – trudne do zniszczenia. Mimo wszystko okazuje się, że jednak można mieć domofony oryginalne, nie tylko praktyczne, ale i piękne!

Domofony można obecnie przystosować do potrzeb osób niepełnosprawnych – umieścić je na poziomie dogodnym dla osób na wózkach, dla osób niewidomych – pisane również Braillem. Są to w większości panele dotykowe, z szerokimi, wygodnymi ekranami, stosowane głównie w przedsionkach szpitali. Taki domofon to przede wszystkim ogromna wygoda i ułatwienie dla pacjentów. Jak więc widać – nowoczesność i piękny design nie zawsze muszą być niepraktyczne.

Dopasuj domofon do elewacji

Włożyłeś w budowę swojego domu dużo pieniędzy, czasu i nerwów. Nic dziwnego, że chciałbyś sobie zafundować domofon, który będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem, zapobiegającym wizytom nieproszonych gości. Do wyboru masz domofony w różnych kolorach, wykonane z eleganckich materiałów, klasyczne, ozdobne, ręcznie kute, rzeźbione, supernowoczesne z dotykowym, elektronicznym panelem i wiele innych. Do stylowej, zabytkowej kamienicy najlepiej dopasować równie stylowy, kuty i mosiężny domofon, który będzie idealnie pasował do reszty wystroju. Do nowoczesnego domu montuje się płaski, elegancki i ledwo widoczny domofon, który wygląda niemal jak chromowana płytka wbudowana w elewację budynku.

Jest to niewielki element, ale warto o nim pomyśleć już na etapie projektu domu. Może on doskonale podkreślić resztę wystroju domu, nie rzucać się w oczy, a także dobrze spełniać funkcje praktyczne i estetyczne. Warto zorientować się, jakie firmy w okolicy zajmują się projektem stylowych domofonów i zamówić tam dla siebie taki, gdyż jest to świetna i bardzo gustowna, a przy tym niezbyt kosztowna inwestycja w porównaniu do klasycznego domofonu, który jest po prostu nudny.

One Response

  1. Laskomex

Reply