Budowa domu w 7 dni? Chyba w telewizji!

Budowa domu w 7 dni? Chyba w telewizji!

Budowa domu w 7 dni? Chyba w telewizji!

Budowa własnego, wymarzonego domu kojarzy się z długoletnim oszczędzaniem, kredytami, później kilkuletnim budowaniem domu i długim urządzaniem, aż w końcu będzie można w nim zamieszkać. Jednak niekoniecznie tak być musi i dzisiejsze media nam o tym stale przypominają. Na przykład pokazując programy, w których kompleksowa budowa domu, łącznie z rozbiórka starego, postawieniem nowego i urządzeniem go w każdym detalu trwa dokładnie 7 dni. Niemożliwe? A jednak! Do budowy takich domów angażuje się nie tylko ogromne pieniądze – w końcu kręci je ekipa telewizyjna, dzięki temu emitowany odcinek programu ma szansę powstać – ale i pracę rzeszy ludzi – sąsiadów, przyjaciół, obcych ludzi, gotowych zaangażować się w pracę społeczną przy budowie domu marzeń, by została ona ukończona jak najszybciej.

Kto się tym zajmuje?

W Ameryce budowa domu w 7 dni jest już jak najbardziej osiągalna. W całym świecie jednak bije się wszelkie rekordy budowlane w rożnych kwestiach, pośród których czas stawiania domu jest zawsze na pierwszym miejscu, najbardziej pożądanym rekordem. Choć wydaje się to niemożliwe, to jednak dzieje się tak. Łatwo się jednak domyślić, że wszelkie projekty są rysowane dużo wcześniej, a 7 dni trwa tylko wykonanie domu, co prawda od fundamentów aż po wykończenie wnętrz, ale jednak. Przy budowie takiego domu pracuje zespół projektantów, budowniczych, inżynierów, osób, które zajmują się nowoczesnymi rozwiązaniami dla budowy i konstrukcji domu. Ponadto zatrudnia się jeszcze dekoratorów, architektów wnętrz i ogrodów, by i oni zajęli się finalną częścią urządzania takiego domu. Wszyscy oni przez 7 dni pracują w pocie czoła wraz z innymi osobami wciągniętymi w cały projekt, by skończyć budowę przed ustalonym czasem. Często buduje się również nocami, z minimalnymi przerwami na sen i wypoczynek. Dzięki temu budowę można fizycznie ukończyć w 7 dni.

Dech w piersiach zapierają pokazywane w telewizji budowle, które zostały wykonane właśnie przez zespół specjalistów w jedynie 7 dni. Są to okazałe domy z perfekcyjnie wykonanym każdym elementem, ponadto zawierają w sobie jeszcze takie konstrukcje i urządzenia, których nie powstydziłyby się najwymyślniejsze wille. Są to domy z wysoko zaawansowana elektroniką, luksusowymi sprzętami, ciekawymi rozwiązaniami architektonicznymi, które pozwalają na takie zaaranżowanie przestrzeni, by można było w nich mieszkać nie tylko wygodnie, ale także by była to przestrzeń przystosowana do życia dla osób niepełnosprawnych, które ten dom zamieszkują.

Sposób na oglądalność i nie tylko.

Obecne budownictwo i architektura pozwalają na wybudowanie domu w rekordowo krótkim czasie – znany jest domek jednorodzinny wybudowany w ciągu 7 dni z samych tylko prefabrykatów, który wygląda co najmniej modernistycznie, jak luksusowa rezydencja, w której coś do siebie nie pasuje. Została ona zbudowana ze szkła, stali i wsporników betonowych, które wyglądają ciekawie i bardzo oryginalnie. Budowa domów w ekspresowym tempie to dobry sposób na większą oglądalność dla stacji telewizyjnej – ludzie uwielbiają takie wydarzenia, lubią się zachwycać takimi domami.

Reply