Prezent na dzień Dziadka

dziadek z wnukiemDziadek to dla wielu z nas autorytet w wielu dziedzinach, ostoja mądrości, do której biegniemy po radę, gdy mamy problemy, które początkowo wydają się nie do rozwiązania. Nie zapominajmy więc o nim w dniu jego święta – złożenie życzeń to minimum, warto jednak również okazać mu wdzięczność za jego obecność, kupując mu jakiś upominek albo robiąc coś własnoręcznie.

Dzisiaj podpowiadamy, jaki prezent wybrać na dzień Dziadka, gdyż wiele osób miewa z tym ogromne problemy.

Ilu dziadków, tyle pomysłów

Nie ma dwóch jednakowych dziadków. Są w różnym wieku, mają różne zainteresowania, inaczej kształtowało ich życie, dlatego nie ma również prezentu uniwersalnego. Przed zakupem prezentu zastanów się więc dobrze, jaki jest Twój dziadek, czego może potrzebować, co może się mu przydać czy co sprawi mu radość. Może ma jakieś hobby i to właśnie z nim warto będzie związać prezent?

Książka

Dziadek uwielbiający oddawanie się lekturze ucieszy się na pewno z książki. To prezent uniwersalny, warto jednak wiedzieć, jakich autorów lubi nasz senior, czy podobają mu się kontrowersyjne nowości, czy ceni sobie raczej klasykę. Podpytajmy wcześniej, czy jest jakaś książka, którą chciałby przeczytać, czy jest autor, którego uwielbia – i z tą wiedzą wyruszmy do księgarni. Do książki możemy również dokupić… krzyżówki, które wielu dziadków namiętnie rozwiązuje, o ile oczywiście wiemy, że i nasz dziadek należy do grona „krzyżówkomaniaków”. Inną opcją, którą również znajdziemy w księgarni, jest kalendarz. Jako że dzień Dziadka wypada na początku roku, również on może się okazać trafionym prezentem.

Suplementy diety dla seniorów

Innym dobrym pomysłem są suplementy diety, zawierające witaminy i minerały, skomponowane z myślą o seniorach. Dowiedzmy się jednak wcześniej, czy nasz dziadek może je brać, czy nie wejdą w żadne interakcje z przyjmowanymi przez nią na stałe lekami i koniecznie w momencie wręczania powiedzmy, w jakich dawkach dany preparat należy przyjmować.

Coś praktycznego

Dziadek na pewno ucieszy się też z prezentów praktycznych – mimo iż uważa się, że ciepłe kapcie, koc, koszula, a nawet skarpetki idą powoli w odstawkę, wielu z seniorów naprawdę przyjmie je z uśmiechem i wdzięcznością, a my będziemy mieć pewność, że sprawiliśmy im radość. A może nasz dziadek potrzebuje nowej czapki, ładnych rękawiczek czy szalika? W sklepach jest mnóstwo tego typu dodatków, więc będziemy mieli z czego wybierać.

Nowoczesne prezenty

Współczesny dziadek może się ucieszyć także z telefonu komórkowego dla seniora, o ile oczywiście wiemy, że potrzebuje go i będzie potrafił z niego korzystać, czy z ramki cyfrowej z naszymi zdjęciami w formacie .jpg. Jako że mężczyźni z reguły bywają bardziej otwarci na nowinki techniczne, na pewno będzie bardziej zachwycony niż niejedna babcia (chociaż są i babcie, które bardzo ucieszyłyby się z tego typu prezentu).

Inne pomysły

Możemy również kupić dziadkowi coś związanego z jego hobby, np. kiedy wiemy, że jest zapalonym wędkarzem, działkowcem, gdy hoduje rybki akwariowe czy zbiera znaczki. Może to być ładnie wydany poradnik, jakieś akcesoria itp. Możliwości jest naprawdę wiele, a prezent związany z zainteresowaniami na pewno sprawi naszemu seniorowi sporo radości.

Możemy też kupić dziadkowi nalewkę, wino czy jakiś inny dobry alkohol, o ile nie ma przeciwwskazań do ich picia. Niewielkie ilości alkoholu można przecież pić od czasu do czasu „ku zdrowotności”, a wielu seniorów właśnie w niewielkich ilościach alkoholu pitych regularnie upatruje tajemnicy swojej długowieczności. Może rzeczywiście coś w tym jest :)

Prezenty przygotowane własnoręcznie

Rzecz jasna nasi dziadkowie cieszą się również z prezentów zrobionych przez nas własnoręcznie. Świadczą one przecież o naszym zaangażowaniu i włożeniu w ich przygotowanie całego serca. To laurki, rysunki, a nawet obrazy, które mogą przedstawiać dziadka i nas, karykatury dziadka z wnukami (wersja dla dziadków z poczuciem humoru), oprawione w antyramę itp. Pomysłów jest naprawdę wiele – wystarczy po prostu ruszyć głową – i do dzieła.

Powodzenia!

One Response

  1. Bygreens

Reply